• Arayüz
  :
  türkçe ingilizce almanca fransızca italyanca portekizce ispanyolca japonca cince rusça flemenkçe
 • Lisans
  : Ücretsiz
 • Güncelleme Tarihi
  : 13 Ekim 2015
 • Yayımcı
  : IObit
 • Ekleyen
  : Mehmet Fatih Merdamert
 • İşletim Sistemi
  : Windows 8, Windows 8.1, Windows 10
 • +daha fazla bilgi
Ekran Görüntüleri
 • Start Menu 8
 • Start Menu 8
 • Start Menu 8

Editör Puanı

5 stars

Kullanıcı Puanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
İşleniyor...İşleniyor...

 

Windows 8 Başlat Menüsü Yokluğuna Son

 

Start Menu 8 ile Windows 8 başlat menüsü sorununa son verebilirsiniz.

Windows 8 piyasaya sürüldü sürümleri herkesin dilinde olan bir durum başlat menüsü butonu yok.

 

MicroSoft yaklaşık 20 yıldır kullandığı başlat menüsünü köklü bir değişiklik yaparak Windows 8 ile beraber durum çubuğundan başlat menüsünün butonunu kaldırdır. Bu durum o kadar büyük tepki aldı ki bir sonraki sürüm olan Windows 8.1 de bu menüyü tekrar geri koyarak sorunu çözmüş gibi görünüyor.

 

Aslına bakarsanız bu bilinçli yapılmış olan hareket MS nin yöneticilerinin dahi tahmin edemeyeceği derecede tepki aldı . Aslına bakarsanız başlat menüsü windows tabletlerde olmaması mantıklı bir hareket olabilir diyebiliriz.

Ancak 20 yıldır kullanılan ve dünyadaki bütün kullanıcıların zihnine adeta kazınmış olan bir aracın 8. sürümde kaldırılmış olması doğal olarak tüm kullanıcılarda sıkıntı yarattı ve MS baskılara daha fazla dayanamayarak 8.1 sürümünde bu menüyü geri getirdi. Tabletler için güzel bir seçim olmasına rağmen laptop ve masaüstü bilgisayarlardan kaldırmak hiç de akıllıca bir davranış olmadığı geç de olsa anlaşıldı.

 

İşte bu durumu fark eden IObit, Start Menu 8 son sürüm indir ‘i yaratarak Windows 8 kullanıcılarını bu dertten kurtardı diyebiliriz.
Bu eklenti ile birlikte Windows 8 işletim sisteminiz tamamı ile önceki windows sürümlerinde olduğu gibi başlat menüsünü aktif ederek kullanım kolaylığı getirmeyi başardı . Bu yazılım aslında bir bakıma MS nin de sorununu çözdü desek yanlış bir söylem olmaz diye düşünüyoruz.

 

Programın kullanımı çok basit kuruyorsunuz ve bildiğiniz başlat menüsü çıkıyor programın 2 arayüzü var birincisi windows 7 görünümünde klasik başlat menüsü diğeri ise windows 8 görünümünde program tüm özellikleri yanında kapama ve yeniden başlama gibi klasik windows butonlarına da sahip ayrıca programın tamamen Türkçe olması rakiplerini bizim için bir adım geride tutmuş anlamına geliyor.

 

Eğer sizinde windows 8 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız var ise Start Menu 8 i indirerek bu sorundan köklü bir şekilde kurtulmanızı sağlayabilirsiniz. Windows 8 kullanıcılarına şiddetle tavsiye edilir.

 

Processing your request, Please wait....
Start Menu 8 9.1MB
www.alindir.com açıklama yazısı ile ilgili hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir, açıklamalar tamamı ile editörlerimizin kişisel tecrübelerininden alıntıdır. Ziyaretçilerimiz programları yasal çerçeve içerisinde kullanmalıdırlar. Yasal çerçeve dışındaki hiç bir kullanım şekli www.alindir.com tarafından hiç bir şekilde önerilmez ve desteklenmez.

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.