Angry IP Scanner

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Angry IP Scanner 3.4Üretici: github (Ücretsiz)


Angry IP Scanner 3.4 Ekran Görüntüsü

IP üzerinde sunucu ismi çözme yada açık port bulma yazılımı. Güvenlik için denenebilir.

IP Tarama Programı


Angry IP Scanner, hızlı bir IP tarama programıdır. Sunucu adlarını çözme, açık portları kontrol etme gibi bir çok özelliği olan pratik bir programdır. Programın güncellenmiş son versiyonu ile birlikte CSV dosya formatına destek verilmiştir.
Angry IP Scanner (Angry IP tarayıcı) bir çok programdan çok daha hızlı ve gelişmiş bir IP ve port tarama yazılımıdır. Bu programı kullanarak İnternette ve local ağ'da IP ve port taraması rahatlıkla yapabilirsiniz. Belirlediğiniz IP aralığındaki tüm IP'leri en hızlı bir şekilde scan ederek port no'larını belirleyip ihtiyacınız olan IP adreslerini ekranda listeler. Angry IP scanner ile istediğiniz IP adreslerine ping atarak Pc(Makine adı), mac adresleri, port taramaları vb bilgileri görmenizi sağlayan ücretsiz bir ip scanner(tarama) programıdır.

Eğer internet ve ağ işleri ile sürekli zaman geçiriyorsanız IP ve portları taramak için bir programa ihtiyacınız olursa bu yazılım sizin gibi kullanıcılar için en pratik çözümdür. Angry IP Scanner herhangi bir IP adresi ve portu taramak için üretilmiş bir programdır. Program açık kaynak kodlu olması avantajı ile her bilgisayara rahatça yüklenebilir ve kullanılabilir, ücretsiz olduğu için lisanslama işlemi yapmanıza gerek yoktur. Angry IP Scanner programın bir diğer avantajı ise taradığı IP'leri kendi hafızasında tutma özelliğidir. Bu özellik sayesinde taranan IP’leri ihtiyacınız olduğu zaman tekrar görüntüleyebilirsiniz. Ve taranan adresler ile ilgili size birkaç özellikte sunuyor. Mesela bunlardan biri taranan adresin MAC adresini belirleyebilmektedir. Mac adresi her bilgisayarda farklı olduğu için önemli bir özelliktir.

Bunlara ek olarak NetBIOS bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgilerden bazıları: Taranan bilgisayarın adı, kullanıcı adı, çalışma grubunun adı gibi bilgileri de program hafızasına kaydeder. Tarama sonuçları CSV, TXT, XML sizin belirlediğiniz dosya formatında kaydedebilir veya IP-Port listesi olarak da bakabilirsiniz.

Angry IP Scanner (IP tarama programı) internette ya da ağınızdaki herhangi bir bilgisayar kullanıcısına saldırı amacı ile üretilmemiştir. Yazılımın bu tür amaçlarla kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Eğer kötü kullanırsanız sorumluluğun sadece size ait olduğunu lütfen hatırlayınız. Bu programı bilgisayarınızda çalıştırabilmek için Java programına ihtiyacınız vardır. Eğer bilgisayarınızda java yazılımı varsa ekstra olarak yüklemenize gerek yoktur.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Wireless Network Watcher
Kablosuz ağınızın (Wi-Fi) durumunu sürekli denetlemek isterseniz Wireless Network Watcher..

mHotspot
mHotspot ile son yıllarda kullanımı iyice artan WiFi ağlar artık hayatımızda önemli bir yer almaya..

SoftPerfect WiFi Guard
Güncel bir kablosuz ağ yani wifi extra güvenlik programı.

Wireless Wizard
Evinizde yada iş yerinizdeki wifi yani kablosuz ağınızın sinyal kalitesini ölçebilmek için..

CommView for WiFi
Wifi ağlar için paket takip programı.

Total Network Inventory
Yerel ağınızda bulunan tüm bilgisayarları ve bilgisayarlarda bulunan donanımları seri numaralarına..