Apple QuickTime

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Apple QuickTime 7.7.9Üretici: Apple (Ücretsiz)


Apple QuickTime 7.7.9 Ekran Görüntüsü

QuickTime bilinenin aksine sadece medya oynatıcısı bir program değildir program aynı anda birçok medya dosyasını hem oynatma hemde üzerinde çeşitli değişiklikler yapabilmenize imkan verecek şekilde tasarlanmış bir yazılımdır.

Apple Bilgisayarların Medya Oynatıcısı


QuickTime, 1990 ların sonundan buyana sürekli güncellenerek bu gün ki halini almış çok yönlü bir medya oynatıcısıdır. Apple QuickTime programı yıllarca apple için kodlanmıştı ancak 2000 li yıllardan sonra windows işletim sistemleri ile de çalışan sürümleri piyasaya sürülmüştür. QuickTime bilinenin aksine sadece medya oynatıcısı bir program değildir program aynı anda birçok medya dosyasını hem oynatma hemde üzerinde çeşitli değişiklikler yapabilmenize imkan verecek şekilde tasarlanmış bir yazılımdır. Dijital ses, yazı, animasyon, müzik, resim dosyalarını işleyen ve oynatabilir.

QuickTime ile oynattığınız dosya görüntüsünü yakalama işlevi, görsel video yada resim dosyalarına montaj yapabilme yada dosyanızı dışa aktarma veya dosyanın bir kısmına başka dosyaları içe aktarma özellikleri vardır. QuickTime aynı zaman da video dosyalarınızı sıkıştırma imkanı sunmaktadır. Aslında program tamamen profesyonel bir video editleme programıdır diyebiliriz.
Programın başlıca desteklediği ses dosya biçimleri AAC, AIFF, CDDA, MIDI, MP3, M4A, M4B, M4P, QCELP, ULAW, ALAW, WAV dosyalarıdır.

Görüntü desteği olarak 3GPP, 3GPP2, BMP, JPEG, GIF, FLASH, SWF, DV, H.264, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, QTZ, MOV, PNG, TIFF, TGA ve daha bir çok görüntü formatını destekler. Not: Program Flash animasyon dosyalarınızı da oynatabilmektedir. Programın en dikkat çekici özelliği ilk görünümü oldukça sade tasarlanmış ve kullanım kolaylığı programın en öne çıkan özelliklerindendir. Ayrıca programın desteklediği çevrim içi olarak yayın yapan televizyonları da program üzerinden kesintisiz olarak izleme imkanınız vardır. Küçük boyuttaki dosyaların da görüntülerini oldukça üst kalitede görüntüleme özelliği de ayrıca programın başarısının bir diğer göstergesidir. Windows versiyonu ile diğer medya oynatıcılarına alternatif olarak kullanabileceğiniz hızlı yapısı ile Apple QuickTime denenmesinde faydalı olacağını düşündüğümüz güncel programlardan biridir.
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
GOM Player
GOMLab (GREETECH) tarafından kodlanmış olan bu mükemmel video ve ses oynatıcı dünya genelinde 100..

KMPlayer
KM player bilgisayarınız da kayıtlı olan videoları oynatabilen programlardan biridir.

Media Player Classic
Media player Classic, çok bilinen bir video oynatma programıdır.

3D Video Player
3 boyutlu videoları oynatabileceğiniz güncel bir yazılım olan 3D Video Player deneme sürümü ile..

Aiseesoft Blu-Ray Player
Blu-Ray oynatıcı programların başında helen Aiseesoft Blu-Ray Player oldukça kullanışlı ve kolay..

TVexe
İnternet Üzerinden HD TV izleyebileceğiniz güncel ve görüntü donma problemi nerede ise olmayan bit..