Athan Azan Basic

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Athan Azan Basic 4.5Üretici: Islamic Finder (Deneme Yazılımı)


Athan Azan Basic 4.5 Ekran Görüntüsü

Ezan vakitlerini bildiren güzel bir program, dünyanın neresinde olursanız olun her yerden ezan vakitlerini öğrenebilirsiniz.

Ezan Vakitleri Hatırlatma Programı.


The Athan (Ezan) Ezan vakitlerini hatırlatan hatırlatıcı program  Gündelik hayatımızda işlerin koşuşturmasından namaz vakitlerini kaçırma gibi durumlar ile karşılaşabiliyoruz. yada camiye uzak olduğumuzdan ezan sesini de duyamama gibi durumlar olabilir. Mobil cihazlarda ezan vakitlerini hatırlatan bir çok uygulama var ancak bilgisayarlarda bu tip hazır programlar pek yok. Araştırmalarımız sonucunda bu konuda bilgisayarlarımızda kullanabileceğimiz program olan The Athan yani Ezan, Islamic Finder tarafından geliştirilmiş süper bir program

İşte bu sorununuzu kökten çözebilecek mükemmel bir program The Athan (Ezan) yani ezan vakitlerinde otomatik ezan okuyan  program. Program 6 milyonun üzerinde ülke, şehir, kasaba, köy gibi kayıtlı lokasyonları ile dünya üzerin de hemen hemen bulunduğunuz bütün lokasyonlar da ezan vakitlerini otomatik olarak gösterir ve ezan okuyarak sizi uyarır.

Ayrıca bulunduğunuz yerde göre kıble yönünü gösterir, Hicri ve Miladi takvimi gösterir.
Program Mekke, Medine, Mısır ve El-Aksa'dan Ezan sesleri gibi ezan sesleri dışında birkaç farklı ezan sesi daha okuyabiliyor. Tükçe dil desteği olması programın kullanım kolaylığı açısından oldukça faydalı diyebiliriz. The Athan son sürüm indir günde beş vakit ezan okuması namaz vakitlerini kaçırmanızı engelleyecek. Programın tam olarak çalışabilmesi için kurulumun hemen ardından açılan pencerede bulunduğunuz bölgeyi ve bölge zamanını girmeniz gerekmekte.
Ayrıca program dini bayramları ve kadir geceleri ve diğer önemli günleri gösteriyor ve de listeliyor.

Program hem 32 Bit hemde 64 Bit desteği işletim sistemlerinde çalışabiliyor. Programın bir diğer yanı ise sonraki 6 ezan vaktini gelecek 1 ayın ezan vakitlerini gösterebiliyor. Genel hatları ile oldukça başarılı bir program arayüzü de oldukça kullanışlı ve basit dünyanın bir çok yerinde ki ezan vakitlerini gösteren bu program ibadete önem verip namaz kılmak için vakitleri kaçırmamak adına oldukça kullanışlı bir program olarak listemize ekliyoruz.
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
School Library Organizer Pro
Okulların kütüphanelerini yönetmek için tasarlanmış güncel bir yazılım, Bir okul kütüphanesinde..