Autoruns

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Autoruns 13.51Üretici: Microsoft (Ücretsiz)


Autoruns 13.51 Ekran Görüntüsü

Autoruns, programı işletim sisteminin başlangıç programlarını ayarlayabilir yada regedit yani kayıt defterini düzenleyebilirsiniz.

Windows Başlangıç Düzenleme Programı


Autoruns, programı işletim sisteminin başlangıç programlarını ayarlayabilir yada regedit yani kayıt defterini düzenleyebilirsiniz. Bilgisayara format attığımız zaman yada yeni programlar kurulumu yaptığımızda, bir çok program başlangıç sırasında çalışmak için çeşitli ekstra düzenlemeler yapmaktadırlar. Bu düzenlemeler ile regedit kayıt defteriniz de bu programların verileri işlenmeye başlamaktadır.

Böylelikle bilgisayarınız açılışlarında farklı programlarında açılmaya çalışması ve ayrıca trojanların da bu sırada çalışması neden ile hem bilgisayarlarınız geç açılacak ve hemde sisteminiz ram kullanımının artması nedeni ile yavaş çalışacaktır.  Autoruns programı ile bu sorunları aşabileceğiniz için Microsoft tarafından ücretsiz olarak dağıtılan ve geliştirilen program başlangıç sırasında çalışan programları kontrol etmenize fayda sağlayacaktır.

Autoruns özellikle başlangıç kısmını ayarlarken, ekstra kullanmak istediğiniz programları da başlangıç da çalıştırmanıza fayda sağlayacaktır. Autoruns son sürümü ile sizlerde istediğiniz gibi, bilgisayarınızın açılış sırasında kullanmış olduğu programları kontrol ederek, sisteminizi daha etkili ve daha çalışabilir bir duruma getirebileceksiniz. Bunun için Autoruns kullanmanız, hem sizin için ve hemde bilgisayarınız için faydalı olacaktır. Ayrıca Autoruns programı, sizlere başlangıç sırasında çalışan trojan ve keyloglarında listesini sunacaktır. Bu programları öncelikle çalışmasını durdurup, daha sonra bilgisayarınızdan tam olarak silebilirsiniz.

Sizlerde windows işletim sistemlerinde ki başlangıç kısmını yeniden düzenlemek istiyorsanız eğer, Programını ücretsiz olarak sitemizden indirebilir ve kullanmaya hemen başlayarak, bilgisayarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İngilizce dil desteği bulunan programın, arayüzü oldukça kolay olması nedeni ile kullanımı kolay bir programdır?
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Bios Agent Plus
BIOS yani bir bilgisayarın temel olarak giriş çıkış işlevlerini süren bir yazılımdır.

Google Maps with GPS Tracker
Google hartalarını kullanarak GPS üzerinden yer belirleme programı.

Product Key Explorer
Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların ürün anahtarlarını tarayıp listeleyerek daha sonra..

VMware Workstation
Bir bilgisayarın tam anlamı ile çalışabilmesi için bir işletim sistemleri ne ihtiyaç duyar.

d3dx9_43.dll
d3dx9_43.

Kingo Android Root
Android cihazlarınıza root atmak her ne kadar tavsiye edilmeyen bir durum olsada yinede denemek..