Comodo IceDragon

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Comodo IceDragon 40.1.1.18Üretici: Comodo (Ücretsiz)


Comodo IceDragon 40.1.1.18 Ekran Görüntüsü

İnternet de surf yaparken yani internette gezerken son yıllarda en dikkat etmemiz gereken kurallardan biri güvenlik. Comodo IceDragon güvenliğinizi kendi browser yani internet tarayıcısında sağlamaya çalışıyor.

Comodo IceDragon Tarayıcı Güvenlik Programı.


Comodo IceDragon  Günümüzdeki güvenlik araçlarına duyulan ihtiyacın artması ve gizliliğin ileri düzeyde olmasını temel alan ve bu soruna yönelik kurulan Comodo adlı güvenlik şirketinin maksimum güvenlik amacıyla geliştirmiş olduğu güvenli bir tarayıcı olan Comodo IceDragon, Firefox tarayıcı tabanını kullanmaktadır.
Güvenlik ve gizlilik alanındaki çalışmaları ile ünlenen Comodo firmasının üstün altyapısı ve koruma sistemleri ile Firefox tarayıcının temeli kullanılarak geliştirilmişr bir tarayıcıdır.

Günümüzde özel alışverişlerde yada gizlilik gerektiren durumlarda birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Tüm bu kötü durumlara karşı gayet başarılı olan tarayıcının, hızı, sadeliği ve şıklığı da dikkat çekmektedir. Arayüzü Firefox’a benzememesi, onu farklı bir tarayıcı gibi kılmaktadır.
Firefox ana motorlarını kullanmasından dolayı, Firefox’un desteklediği tüm eklentileri rahatlıkla çalıştırabilmektedir. Bu da Firefox’un temel özgürlük düşüncesi ile Comodo’nun güvenlik misyonunu aynı çatıda buluşturmasını sağlamıştır.


Program eski sürümlerinde sadece ingilizce desteklese de, artık Türkçe dil arayüzüne sahiptir ve bu da ülkemizde kullanımını arttırmıştır.
Programın dünyadaki en iyi güvenilir tarayıcılarından biri olmasına karşın ücretsiz olarak piyasaya sürülmesinde Firefox’un etkisi vardır. Bunun yanında Comodo güvenlik yazılımı, Firefox’un çalışma mantığında yaptığı birkaç ek işlemler ile temel çalışma prensibine ek özellikler eklemiş ve ortaya daha iyi performans veren bir tarayıcı çıkmıştır.

Firefox’un sürekli güncellenen sistemine ayak uydurmayı başarabilen Comodo IceDragon. Firefox’un güncellendiği zamandan kısa bir süre sonra yeni sürümünü piyasaya çıkarmaktadır. Bu güzel programı deneyebilirsiniz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Google Chrome
Son yıllarda gelişimini hızlandıran ve yapısına bir çok yeni özellik ve güvenlik uyumlulukları..

Yandex Browser
Chromium tabanlı bir web tarayıcısıdır.

Mozilla Firefox
Kendini sürekli yenileyen ve güncel gelişmelere ayak uyduran dünya çapında 10554 aktif gönüllüsü..

Tor Browser Bundle
Alternatif bir Web browser yani web tarayıcısı eklentisi ve tarayıcısı .

Torch Browser
Farklı ve kullanımı gerçektende çok kolaylaştırılmış bir internet tarayıcısı (Browser).

Opera
Dünya çapında en çok kullanılan ilk 5 web browser dan biri, 2000 lerin başından buyana varlığını..