CPU-Z

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

CPU-Z 1.81Üretici: CPUID (Ücretsiz)


CPU-Z 1.81 Ekran Görüntüsü

Sağlıklı bir donanım saklıklı bir bilgisayar ve çalışma demektir. CPU-Z ile bilgisayarınızdaki donanımları sürekli kontrol ederek size sürekli bilgi verir.

İşlemci ve Durumunu Anlık Gösteren Program


CPU-Z ile bilgisayarınızda kullandığınız özellikle CPU, Bellek ve anakart bilgilerine anlık ulaşın.

Bilgisayarlarımız günümüzde vazgeçemediğimiz makineler olarak son 20 yıldır hayatımızın büyük bir parçasını oluşturmayı başaran bu cihazları kullanırken daha da yakından tanımakta fayda var diye düşünüyoruz. Bilgisayarımızın durumundan ne kadar haberdar olursak bu makineden bir o kadar hızlı ve verimli bilgiler alabiliriz.

İşte CPU-Z , CPUID firmasının bir diğer güzel yazılımı bu program sayesinde bilgisayarımızın durumunu anlık olarak görebilir hangi donanım ne durumda çalışıyor kontrol edebilir ve olası aksilikleri daha büyük sorunlara yol açmadan önleyebiliriz.

Program sayesinde özellikle işlemci hızını , çarpanını ,çekirdeklerdeki voltajı, cache bilgisini saat hızlarını ön bellek düzeyleri bilgileri gibi hayati bilgileri bilgisayarınız çalışırken verebilen güzel bir yazılım. CPU-Z ile aynı zamanda anakart üreticisi, anakart modelini, üzerinde kullanılan yonga seti bilgileri, BIOS özellikleri ve versiyonu,kullanılan bellek yani RAM bilgilerini ve ayrıca VGA yani ekran kartı bilgilerini de görebiliyorsunuz.

Programı en çok kullanan bilgisayar teknisyenleri ve Overclock meraklıları olduğunu düşünüyoruz çünkü bu tip bir program ile bir çok bilgiyi görebilir ve yapacağınız değişikliklere karar vermenizi sağlayabilir.

Sonuç olarak basit ve açık kullanıcı dostu arayüzü sayesinde bilgisayarınızdaki hemen hemen tüm donanım bilgisine ulaşmanızı sağlayan programı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
RamDisk Plus
RamDisk Plus sabit disk üzerinde Sanal bir Ram oluşturma programıdır.

ARO 2015
Aro 2015 oldukça başarılı bir performans ve genel bakım programıdır.

Advanced SystemCare Free
Windows için sistem bakım aracı, 250 milyon üzerinde kullanıcısı ile dünya genelinde en çok..

CCleaner
Sürekli güncellenen bir sistem bakım ve optimizasyon aracı olan CCleaner ile işletim sisteminizi..

Windows 7 Manager
Windows 7 için özel olarak üretilmiş olan bu bakım aracı ile işletim sisteminizin bakımlarını..

TuneUp Utilities 2014
AVG PC TuneUp , hızlı bir işletim sistemi kimin hayali değildir ki insan hep Windows işletim..