CrystalDiskInfo

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

CrystalDiskInfo 7.0.5Üretici: Crystal Dew World (Ücretsiz)


CrystalDiskInfo 7.0.5 Ekran Görüntüsü

CrystalDiskInfo, bir sabit disk sağlık analiz programıdır.

Sabit disk Sağlık Programı


CrystalDiskInfo, bir sabit disk sağlık analiz programıdır.

Program  sayesinde diskinizin çalışma durumunu sıcaklığını , sektör bilgileri ,dönüş hızı , o anki kapasitesi gibi bilgilere tek ekrandan ulaşabiliyorsunuz. Programı kurduğumuzda ve açılış ekranı geldiğinde disk hakkında tüm bilgileri anında ekranınızda görebiliyorsunuz. Diskin seri numarası ,transfer modu,hangi standart olduğu ,arayüzü gibi bilgileri anında gösteriyor.

Bilgisayarınızın çalışması ve bir süre işlem yapmasından sonra disk ısısı ve dönüş hızı hakkında ki bilgiler i anında güncelleyerek önünüze getiriyor.Programın HDD,SSD ve USB diskleri de analiz edebiliyor bu desteği sayesinde diğer bu tarz programlardan ayrılıyor.

Basitleştirilmiş arayüzü ve hızlı tepki zamanları ile CrystalDiskInfo  kullanılması gereken programlar arasında mutlaka bulunmalı.

Malum diskimizin aşırı ısınmadan dolayı zarar görmesini istemediğimiz için en azından ısısını belli aralıklar ile  kontrol ederek her hangi bir hatayı önceden görebilir ve disk yedeklerimizi almamıza ön ayak olabilecek bir program

CrystalDiskInfo disk sağlığına önem verenler için denemeye değer bir programdır . Programın güncel arayüzü aynı zamanda windows 2000 ve sonrasındaki bütün işletim sistemeleri ile tam uyumlu çalışması ve tabii ki türkçe arayüz desteği olması programın kullanıcılar tarafından tercih edilme nedenlerindendir.

Ayrıca gelişen Disk teknolojilerine karşılık program da kendisini yenilemekte ve devamlı olarak güncel sürümleri yayımlanmaktadır, SSD, SMART, TRIM, ve NCQ disk teknolojilerini de analiz edebilmekte olması programın sürekli güncel olduğunun bir diğer göstergesidir.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
RamDisk Plus
RamDisk Plus sabit disk üzerinde Sanal bir Ram oluşturma programıdır.

ARO 2015
Aro 2015 oldukça başarılı bir performans ve genel bakım programıdır.

Advanced SystemCare Free
Windows için sistem bakım aracı, 250 milyon üzerinde kullanıcısı ile dünya genelinde en çok..

CCleaner
Sürekli güncellenen bir sistem bakım ve optimizasyon aracı olan CCleaner ile işletim sisteminizi..

Windows 7 Manager
Windows 7 için özel olarak üretilmiş olan bu bakım aracı ile işletim sisteminizin bakımlarını..

TuneUp Utilities 2014
AVG PC TuneUp , hızlı bir işletim sistemi kimin hayali değildir ki insan hep Windows işletim..