Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/alindir/public_html/sources/misc/classes2.php on line 481
d3dx9-43dll Çözümü İndir - Hatası Düzelteme Dll Dosyası - Alindir

d3dx9_43.dll

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

d3dx9_43.dll yokÜretici: Microsoft (Ücretsiz)d3dx9_43.dll Hatası Düzeltme Dll Dosyası ile özellikle oyunlarda yaşadığınız sorunları giderebilirsiniz.

d3dx9_43.dll Hatası Düzeltme Dll Dosyası


Özellikle PES, CALL OF DUTY gibi yüksek grafik isteyen oyunlarda  yada Yüksek grafik ihtiyacı olan Program yüklemelerinde en sık karşılaştığımız hata olan d3dx9_43.dll hatasından kurtulmak için yapmanız gereken işlemi anlatacağız. Aslında sorunun çözümü oldukça basit bu işlemi yapmadan önce bu uyarının neden kaynaklandığını anlatalım.

d3dx9_43.dll uyarısı hatadan çok sisteminizde yer alamamasından kaynaklanır eğer kurduğunuz oyun yada program d3dx9_43.dll dosyasına ihtiyacı var ise oyunu yada programı kurarken yada kurduktan sonra çalıştırmak istediğinizde bu hatayı alırsınız. Sorunun temel kaynağı aslında budur  peki bu sorunu çözmek için ne yapmamız gerekmektedir. Öncelikle yapmamız gereken işlemler 2 ye ayrılı 32 bitlik bir işletim sistemi ise farklı 64 bitlik bir işletim sistemimiz var ise farklı bir yol izliyoruz.

Öncelikle bilgisayarımızın kaç bitlik bir işletim sistemi kullandığını tespit edelim.(windows 7 işletim sisteminde) Masaüstü bilgisayarım simgesine sağ tuş /özellikler dememiz yeterli açılan pencerede sistem kısmında /sistem türü: karşısından 64 bit işletim sistemi yada 32 bit işletim sistemi yazacaktır.

32 bit işletim sisteminde yapmamız gerekenler.

Adım 1.  öncelikle aşağıdaki indirme linkini kullanarak gerekli olan d3dx9_43.dll dosyasını inen Zip dosyasından bulabileceğimiz bir yere çıkartalım örneğin masaüstü.

Adım 2. Masaüstüne çıkarttığınız dosyayı sağ tuşla kopyala diyerek Bilgisayarım içerisinde C:\Windows\System32 klasörünün içine kopyalamanız yeterli aynı dosyadan sisteminizde var ise mutlaka kopyasını alın ve daha sonra eski dosyayı silerek yenisini C:\Windows\System32 kopyalayın sorununuz çözülecektir.

64 bit işletim sisteminde yapılması gerekenler.

Adım 1. öncelikle aşağıdaki indirme linkini kullanarak gerekli olan d3dx9_43.dll dosyasını inen Zip dosyasından bulabileceğimiz bir yere çıkartalım örneğin masaüstü.

Adım 2. Masaüstüne çıkarttığınız dosyayı sağ tuşla kopyala diyerek Bilgisayarım içerisinde C:\Windows\SysWOW64 klasörünün içine kopyalamanız yeterli aynı dosyadan sisteminizde var ise mutlaka kopyasını alın ve daha sonra eski dosyayı silerek yenisini C:\Windows\SysWOW64 kopyalayın sorununuz çözülecektir.

Tüm bunları yaptınız ve sorununuz halen devam ediyorsa yapacağınız son işlem sırası ile şu şekildedir.

Başlat/Çalıştır/cmd/enter

Gelen siyah Dos ekranına regvsr32 dxdx9_43.dll  yazıp enter tuşuna basın bu işlem değiştiğiniz dosya içeriğini regedid deki gerekli dosyaya otomatik olarak yazıp güncellemeyi yapacaktır. Tüm bu işlemler ardından sorununuz giderilmiş olacaktır. Eğer bu işlem sonrası da hatanız düzelmez ise bu linkten  DirectX in son versiyonunu yüklemeyi deneyin. Bu işlemden sonra sorununuz mutlaka çözülecektir.

Umarız verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda d3dx9_43.dll  sorununuz kökten çözülür diyor, keyifli vede sorunsuz günler diliyoruz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Bios Agent Plus
BIOS yani bir bilgisayarın temel olarak giriş çıkış işlevlerini süren bir yazılımdır.

Google Maps with GPS Tracker
Google hartalarını kullanarak GPS üzerinden yer belirleme programı.

Product Key Explorer
Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların ürün anahtarlarını tarayıp listeleyerek daha sonra..

VMware Workstation
Bir bilgisayarın tam anlamı ile çalışabilmesi için bir işletim sistemleri ne ihtiyaç duyar.

Kingo Android Root
Android cihazlarınıza root atmak her ne kadar tavsiye edilmeyen bir durum olsada yinede denemek..

Throttle
İnternet hızınızın yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz.