IrfanView

Log in Sign Up
Language
tr
 

IrfanView 4.41From: Irfan Skiljan (Freeware)


IrfanView 4.41 screenshot

Tüm dünyada 100 milyonun üzerinde indirilme oranı ile en çok kullanılan ve en eski dijital fotoğraf görüntüleme ve düzenleme programlarından biridir.

En çok kullanılan fotoğraf Görüntüleme ve Düzenleme Programı


IrfanView bilinen en eski ve en Popüler resim convert/görüntüleyici programlardan biridir 10  milyonlarca kez  indirilme sayısı ile ne kadar kullanılan bir program olduğu görülmektedir.

Genel özellikleri ile resimlerin kalitesini bozmadan boyutlandırma da kullanabileceğiniz bir görüntüleme programı olmasının yanında verileri de bir o kadar hızlı ve kaliteli olarak değiştirmek imkanını sağlamakta. Ayrıca çoklu lisan desteği ile beraber GIF, JPG, TIF, BMP, ICC gibi resim formatlarında çeşitli değişiklikler yapabilme özelliği yanısıra otomatik plugind update desteği ve TIF yükleyici özelliği de yeni versiyonda kullanıcılarına sunulmuştur.

IrfanView Türkçe dil desteğine de sahip olan bir program olmasına karşılık çok fazla gelişim göstermemiştir rakiplerine nazaran bir şirket programı değil Bulgaristan kökenli bir bilgisayar programcısına ait ücretsiz bir yazılımdır. İnternetin yaygınlaşmaya başlaması ile milyonlara ulaşan kullanıcı sayısı programın gerçekten de kullanım alanını genişletmiştir.

Windows 98 dahil olmakla beraber son sürümü ile Windows 10 desteğini de sayarsak hemen hemen Bütün windows işletim sistemlerine tam destek sağlamaktadır.

Yayınlandığı günden bu yana muhtemelen 100 milyonun üzerinde bir indirilme oranı vardır, Sadece Download com da 68 milyonun dan fazla indirilmiş olması programın bilgisayar kullanıcıların hafızasına adeta kazındığını gösteriyor desek yanlış bir söylem olmaz herhalde.

Programın bir diğer özelliği ise yeni başlayanlar için basit profosyonel kullanıcılar için bir o kadar kullanışlı olma imkanını bir arada sunmayı başarmış . 15  yılı aşkın süredir çizgisini kaybetmeyen bu program sayesinde resimlerinizi dahada düzenli hale getirebilirsiniz.

Dolayısı ile  indirilme sayısı ve kullanım kolaylığı ile listemizin üst sıralarına yer almayı hak ediyor.

IrfanView Türkçe dil yamasını buradan indirebilirsiniz.
Available Translations:None

Read more...
Popular related
PhotoInstrument
Photoshop'un temel ve can alıcı özelliklerinin bir araya toplandığı çok fazla karmaşık..

JetPhoto Studio
JetPhoto Studio ile fotoğraflarınızı istediğiniz formatta düzenleyebilir üzerinde oynayabilir..

Paint.NET
Paint.NET hem basit hemde kapsamlı bir resim düzenleme programıdır.

PhotoShine
Dijital fotoğraflarınız farklı çerçeveler ekleyerek fotoğraflarınıza daha fazla hareket..

FastStone Image Viewer
Oldukça kullanışlı ve görüntüleme işlevselliği anlamında farklı araçlara sahip olan FastStone..

Inpaint
Düşük maliyetli ancak oldukça güncel ve kullanım kolaylığı ile Inpaint denemeye değer bir resim..