SketchUp

Log in Sign Up
Language
tr
 

SketchUp 16.1.1450From: Trimble Navigation (Freeware)Bir çok programa göre kullanımı daha kolay olduğunu düşündüğümüz güzel bir teknik çizim programı.

Ücretsiz Teknik Çizim Programı


SketchUp 3 boyutlu tasarım, modelleme ve render yapabileceğiniz kapsamlı bir teknik çizim yapabileceiniz mükemmel bir yazılmdır. Program ile yapabilecekleriniz nerede ise sınırsız diyebilirsiniz, ister iç mekan ister dışmekan isterseniz uzay gemisi veya uçak gemisi daha doğrusu yapabilecekleriniz okadar geniş ki hemen hemen her şeyi bu program ile kolaylıkla tasarlayabilir hayal dünyanızdaki nesneleri veya objeleri ekrana yansıtabilirsiniz. Ayrıca program ile tüm ayrıntılarına kadar kendi ofisinizi, kendi bahçenizi, kendi sokağınızı hatta ve hatta kendi şehrinizi bile tasarlayabiliyorsunuz desek yanlış olmayız.

Üstelik rakiplerine göre oldukça ufak bir buyut'a sahip olan bu program gerçekten profesyonel anlamda işler çıkarabileceğiniz bir yazılım. Yapacağınız tasarımların model detaylarını dokularını yada bir ev tasarlarken saydam objeler örneğin pencere camları gibi en ufak ayrıntılara kadar her şeyi modellerinize ekleyebilirsiniz. Tüm bunları yaparken hem kendi tasarımlarınızı hemde programın hazır objelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Programın bir başka güzel yanı ise hazırladığınız mini 3D ev yada gökdelenleri program üzerinden Google Earth gibi bir programa direkt olarak ekleyebilmenize imkan sunuyor olması diyebiliriz.

Programın bir başka güzel özelliği ise hem JPG, PNG, BMP, TIFF gibi en çok kullanılan dijital fotoğraf formatlarını desteklediği gibi hemde en çok kullanılan 3d çizim program formatlarını da desteklemektedir. Dolayısı ile başka programlar ile hazırlanmış tasarımları da SketchUp son sürüm indir ile düzenleyebilir yada kopyalayarak tamamı ile değiştirme imkanı sunmaktadır. Ayrıca programın Türkçe dil desteği olması programın Türk tasarımcıların özellikle tercih nedeni olabilir kaldı ki programın ücretsiz olması bir o kadar da göz ardı edilemeyecek diğer bir özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

Program Windows işletim sistemlerinin XP ve sonrasında ki sürümlerini de desteklemektedir. Ücretsiz, kolay kullanımı, kullanıcı dostu arayüzü vede 3d tasarım için hazırlanmış olan özel uygulamaları ile kesinlikle denemeye değer bir program olarak tavsiye listemize ekleyebiliriz.

Available Translations:None

Read more...
Popular related
IcoFX
Hertürlü ikon ve logo tasarlayabileceğiniz güncel ve oldukça geniş bir hazır ikon kütüphanesine..

ACDSee Pro
En güncel fotoğraf görüntüleme programlarından bir olan ACDSee programı ile tüm fotoğraflarınızı..

Adobe Photoshop
25 yılın getirmiş olduğu tecrübe ve birikim, tam anlamı ile profesyoneller için hazırlanmış..

CorelDRAW Graphics Suite X8
Vektörel grafik çizim programlarının başında gelen programlardan biri olan CorelDRAW Graphics..

OpenCanvas
illustrator ve Grafik Çizim programları ile ilgili iseniz ve de bu işe meraklı bir yapınız var ise..

FontCreator
Bilgisayar dünyasına yeni fontlar katmak isterseniz yada istediğiniz ama dijital ortama yansıtmak..