Wireshark Mac

Log in Sign Up
Language
tr
 

Wireshark Mac 2.0.1From: Wireshark (Freeware)


Wireshark Mac 2.0.1 screenshot

Mac bilgisayarlarında kullanabileceğiniz güncel ve çok özellikli bir yerel ağ yani network izleme ve analiz programı denenebilir.

Network Analiz Yazılımı


Wireshark Mac, ağ akışını izleyebileceğiniz güzel bir programdır. Network üzerinde bilgi akışını izlemek için kullanabileceğiniz kapsamlı bir program olan Wireshark üzerindeki paketleri toplayıp içerik analizi yapabilmenize sağlayabilecek, bu program sayesinde herhangi bir web sayfasına bağlandığınızda sayfadan gelen paket isteklerinin içeriğini görebilir vede raporlayabilirsiniz. Böylelik sitenin güvenlimi yoksa güvenli değil mi görebilmenizi sağlar .

Ayrıca program sayesinde yerel ağınızın içerisinde kullanılan protokollerin ne aralıklarda çalıştığını,nasıl çalıştığını yada ağda yaşadığınız sorunları tespit edebilir ve çözüm yollarını belirleyebilirsiniz. Wireshark özellikle IT yöneticileri için oldukça yararlı olabilir küçük ve orta ölçekli ağlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Programın VolPanalizleri sayesinde tcpdump (libpcap), Catapult DCT2000, Sniffer Pro, and NetXray, network Instruments Observer, Cisco Secure IDS iplog, Microsoft Network Monitor, NAI Sniffer (compressed and uncompressed), Novell LANalyzer, RADCOM WAN , LAN Analyzer, Shomiti , Finisar Surveyor, WildPackets EtherPeek,TokenPeek, AiroPeekTektronix K12xx, Visual Networks, Visual UpTime gibi birçok farklı formatı hem okuyabilir hemde yazabilir.

Wireshark Mac ile canlı analizler yani network akışı içinde online olarak Ethernet, IEEE 802.11, PPP/HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI formundaki verileri de analiz edebilirsiniz . Ve son olarak tüm bu verileri XML, PostScript®, CSV gibi formatlar da raporlayarak bilgisayarınız da saklayabiliyor.

Programın mac sürümü de oldukça kararlı bir çalıma sergiliyor. Kullanımı oldukça kolay biraz bilgisayar bilgisine ihtiyaç duymakla beraber kolay anlaşılır yapısı ile IT yöneticilerine tavsiye edebileceğimiz bir yazılım. Özellikle Mac işletim sistemlerinde bu tarz programlar çok fazla yazılmıyor ve bu güncel program sektörel anlamda oldukça başarılı. 

Available Translations:None

Read more...