Brava Free DWG Viewer

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 
Windows Grafik Uygulamaları 3D ve CAD Brava Free DWG Viewer

Brava Free DWG Viewer 7.3.0.180Üretici: Informative Graphics (Ücretsiz)Her türlü DWG uzantılı dosya türünü gösterebilen güncel ve kullanışlı bir 3D ve 2D çizim okuma programı

DWG ve Benzeri Uzantılı Dosyaları Gösteren Program


Free DWG Viewer, AutoCAD, Solidworks, 3D Max gibi mühendislik çizim programlarının DWF/DWG/CSF ve DXF  uzantılı dosyalarını açmanızı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

Free DWG Viewer, AutoCAD, DWG, DXF ve DWF formatlarına tam destek verir . program ile çizim dosyaları üzerinde değişiklik yapamıyorsunuz ancak geometri işlevselliği ile basit görünümlü araçları ve ölçüm araçları sahiptir ve çizim üzerinden ölçüleri görebilirsiniz.

Günümüzde artık tüm projeler bilgisayar ortamında hazırlanmaktadır, bilgisayar ve yazılım teknolojilerinin  gelişmesi ile beraber birçok iş dalı bilgisayar ortamına kaymaktadır. Örneğin makine mühendisliği, İnşaat mühendisliği, mimarlık gibi alanların bir çoğunda bilgisayar desteği kullanılmaktadır. Eskiden Rapido kalemleri ve mavi çizim kağıtların yerini artık bilgisayar programları aldı.

Bu gelişmenin ardından mühendisler yada tasarımcılar artık daha üretken olmaya başladılar çünkü çizimleri üzerinde istedikleri değişiklikleri o kadar rahat yapmaya başladılar ki artık nasıl çizeceklerini değil ne çizeceklerini nasıl bir tasarım yapacaklarını düşünmeye daha fazla vakit ayırır oldular.

Tabi bunları müşterilerine sunarken kullanmaları gereken programlara da ihtiyaç duymaya başladılar . Normal çizim programları bu çizimleri açabilseler de bu programların hem lisansları çok yüksek maliyette hemde kurulumları aşırı zaman almakta .

İşte tam bu noktada devreye Free DWG Viewer giriyor program sayesinde çizim dosyasını açabilir içeriği inceleyebilirsiniz , isterseniz açtığınız çizimi JPEG yada PDF formatınada çevirebiliyorsunuz. Tabii ki çizim üzerinden bu program ile herhangi bir değişiklik yapamıyorsunuz , fakat incelemek istediğiniz çizimi aynı zamanda bir yazıcıdan çıktı olarak alabiliyorsunuz.

Program adından da anlaşılacağı gibi sadece içerik görüntüleme işine yarıyor , kolay kullanımı ve basitleştirilmiş arayüzü ile zor zamanlarda hayat kurtarabilecek nitelikte güzel bir program tavsiye edilir. Üstelik Son sürümü ile Windows 10 işletim sistemini de desteklemektedir.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
DirectX
MicroSoft un yayınlamış olduğu en son sürüm grafik donanım test ve düzenleme aracıdır.

Ashampoo 3D CAD Professional 6
Her türlü 3 Boyutlu ve 2 boyutlu çizimler yapabileceğiniz Ashampoo kalitesi ile üretilmiş bir 3D..

AutoCAD
Genel olarak programın güçlü modelleme motoru sayesinde en zor çizimleri kolaylıkla yapmanızı..

ProfiCAD
ProfiCAD bir elektronik kart çizim programı olarak tasarlanmıştır.

Blender
Birçok 3 boyutlu çizim programları arasında özellikle ücretsiz olması programı seçim sebebiniz..

CADopia Professional
CAD yazılımları mühendisler ve mimarlar tarafından kullanılan ve birçok çizimin yapıldığı..