Free MKV Player

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Free MKV Player 1.0Üretici: Media Freeware (Ücretsiz)


Free MKV Player 1.0 Ekran Görüntüsü

Ücretsiz MKV Player programları arasında denemeye değer bir program.

Ücretsiz MKV Uzantılı Dosya Oynatıcı


Free Mkv Player, bilgisayarın doğuşundan bu yana gelişen teknolojiye ayak uydurmanızı sağlayabilecek bir video izleme programıdır. Günümüzde oluşturulan videoların en büyük problemleri fazla yer kaplamasıdır. Videolarda bulunan çözünürlük faktörü arttıkça daha çok piksel meydana gelmekte ve buna istinaden bilgisayarlar daha çok işlem yapmak zorunda kalmaktadırlar. Bilgisayarın daha fazla işlem yapmasını sağlayan bu faktörler bilgisayarınızın yada cd-dvd gibi ortamların içerisinde barındırılan ve bilgisayara komut gönderen bir dizi dosyadan oluşmaktadırlar.

Her ne kadar video kaydı olarak bilsek de bu videoların tamamı bilgisayarınızın ekranında minik noktalar halinde renk kümeleri oluşturma ve bunu saniyenin binde biri hızında bile yapabilecek seviyede olan yazılımlardan ibarettir. Bu komutlar ekranınızı ne kadar çok ayrı parçaya bölerse çözünürlük o düzeyde artmakta ve kaliteli videolar ortaya çıkmaktadır.

Son zamanlarda bir çok medya firması " Kodek " adını verdikleri farklı komut gönderim sistemleri ile videoların kalitesini düşürmeden boyutlarını düşürmeyi hedeflemektedirler. Bir çok yapımcı ve yayıncının tercih ettiği formatlar arasında en çok dikkat çeken ise MKV adı verilen kodek paketi dir. Mkv kodeği ile bilgisayarınızda yada ortam aygıtlarınızda bulunan görüntüler eski düzene göre neredeyse yarı yarıya daha az yer kaplamaktadırlar. Bu olumlu yönün yanı sıra günümüzde bulunan tüm bilgisayarlar kodek Player yazılımları olmadan bu videoları çalıştıramazlar. Yapımcıların videoları sıkıştırmakta kullandığı kodek yazılımlarını yürütebilmek için aynı zamanda bir de player uygulaması geliştirirler. Sizlere sunduğumuz Free Mkv Player bu oynatıcıların arasında en yaygın olarak kullanılan, en başarılı uygulamalardan biridir.

Program windows 98 den buyana bütün işletim sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır kullanımı kolay ve yüksek kalitede video izleyebileceğiniz program hem düşük bir yer kaplar hem de popüler video uzantısı dosyaları da desteklemekte.
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
GOM Player
GOMLab (GREETECH) tarafından kodlanmış olan bu mükemmel video ve ses oynatıcı dünya genelinde 100..

KMPlayer
KM player bilgisayarınız da kayıtlı olan videoları oynatabilen programlardan biridir.

Media Player Classic
Media player Classic, çok bilinen bir video oynatma programıdır.

3D Video Player
3 boyutlu videoları oynatabileceğiniz güncel bir yazılım olan 3D Video Player deneme sürümü ile..

Aiseesoft Blu-Ray Player
Blu-Ray oynatıcı programların başında helen Aiseesoft Blu-Ray Player oldukça kullanışlı ve kolay..

TVexe
İnternet Üzerinden HD TV izleyebileceğiniz güncel ve görüntü donma problemi nerede ise olmayan bit..