HMonitor

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 
HMonitor 4.5.4.2 Ekran Görüntüsü

HMonitor 4.5.4.2Üretici: ABSoftware (Deneme Yazılımı)


HMonitor 4.5.4.2 Ekran Görüntüsü

Bilgisayarınız bir çok parçadan oluşur bu parçalar zaman içerisinde arızalara neden olabilir ama bu arızaları önceden tespit etmek mümkün HMonitor programı sisteminizi inceleyerek size oluşabilecek hatalar için ip uçları verebilir.

 Bilgisayar Donanımlarının Durumları Hakkında Ayrıntılı Bilgi Veren Program


HMonitor bilgisayarınızda bulunan donanımların çalışma anındaki durumları hakkında ayrıntılı bilgiler veren enfes bir programdır.

Bilgisayarlarımızda kullanılan elektronik aygıtlar son derece hassas yapılara sahip birer elektronik veya elektromekanik aygıtlardır. Bu hassas donanımların durumunu belirli aralıklarda kontrol etmekte her zaman için fayda vardır, özellikle tozlu ortamlarda çalışan masa üstü yada diz üstü bilgisayarlarda kullanılan fanlar yani cihazımızda kullanılan güç kaynağı veya ekran kartı işlemcisi yada merkezi işlemcinin üzerinde bulunan fanlar sistemin düzgün çalışması için önemli rol oynamaktadır.

 
Peki bu tip durumları bilgisayarımızı açmadan nasıl görebiliriz işte bu noktada HMonitor ile bu işi yapmak mümkün peki ama nasıl? Bilgisayarınızı ilk kurduğunuzda yepyeni olduğu için sistem gayet sağlıklı çalışacaktır dolayısı ile fan dönüş hızı da sabit olacaktır bu verileri HMonitor programı ile kolaylıkla görebilir vede kaydedebilirsiniz.

Zaman içerisinde belirli aralıklarla yaptığınız sistem kontrollerinde Fan dönüş hızı tozdan kaynaklı olarak yavaş yavaş düşmeye başlayacak dolayısı ile elektronik kompenentlerin yeterince soğumayarak sisteminizin daha yavaş çalışmasına hatta hiç çalışmamasına yol açacaktır.

Program ile bu tip verileri inceleyebilir ve belirli aralıklar ile sisteminizi açıp gerekli temizlikleri yapabilir gerekir ise bozulmuş olan fanları değişebilirsiniz.

HMonitor sayesinde sadece fan dönüş hızı değil işlemci ısısı ,kullanılan elektrik miktarı, har disk dönüş hızı gibi birçok ayrıntı vereci özelliği bir arada bulabileceksiniz .

Kolay kullanımı ve doğru sonuçları ile HMonitor kullanılması gereken sistem programları listemizde yerini rahatlıkla alıyor.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
RamDisk Plus
RamDisk Plus sabit disk üzerinde Sanal bir Ram oluşturma programıdır.

ARO 2015
Aro 2015 oldukça başarılı bir performans ve genel bakım programıdır.

Advanced SystemCare Free
Windows için sistem bakım aracı, 250 milyon üzerinde kullanıcısı ile dünya genelinde en çok..

CCleaner
Sürekli güncellenen bir sistem bakım ve optimizasyon aracı olan CCleaner ile işletim sisteminizi..

Windows 7 Manager
Windows 7 için özel olarak üretilmiş olan bu bakım aracı ile işletim sisteminizin bakımlarını..

TuneUp Utilities 2014
AVG PC TuneUp , hızlı bir işletim sistemi kimin hayali değildir ki insan hep Windows işletim..