HxD Hex Editor

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

HxD Hex Editor 1.7.7.0Üretici: Mael Horz (Ücretsiz)


HxD Hex Editor 1.7.7.0 Ekran Görüntüsü

Hex ve HxD düzenleme programı bir çok metin editörü gibi kullanışlı bir yazılım.

Hex, Hxd Düzenleme Programı


Günümüz bilgisayarlarında kullanılan tüm uygulamalar sayısal bir yazılım dili kullanılarak inşa edilmiştir. Yazılımcıların işini kolaylaştırmak adına geliştirilmiş olan C, C++, C#, Delphi, Visual Studio, Pascal gibi geliştirici arayüzleri, programcıların arayüze girdiği yazılım satırlarını Assembly kod sistemine dönüştürerek kayıt etmektedir.

Assembly kod sistemini oluşturan 2 karakter bulunmaktadır. Bu karakterler " 0 " ve " 1 " den ibarettir. Kafalarda soru işareti oluşturan bu kodlama sistemi bir çok kullanıcı tarafından garip karşılanır. Sadece iki adet sayı kullanarak şuanda baktığınız ekrandaki tüm terimler, programlar nasıl oluşturulabilinir ? Bunu küçük bir örnek ile açıklayacak olur isek, Türk dili alfabesini düşünmekle başlayalım. Assembly kodları ile " Ali " ismini yazabilmek için alfabede kullanacağımız harfin sırasını 1 rakamı ile o sıraya gelene kadar geçen diğer harfleri de 0 rakamı ile belirtebiliriz.

Alfabede de A harfi ilk sırada olduğu için 1 ile başlayabilir L harfi 15. sırada olduğu için 1 rakamının sol tarafına 14 adet sıfır koyabilir ve 15. sıraya 1 rakamını koyabiliriz. Bir kaç satır ile bu sistemi anlatmak imkansız olsa da fikir sahibi olduğunuzu düşünüyoruz. Daha detaylı bilgi için arama motorlarını kullanabilirsiniz. HxD Hex Editör ile ise geliştirilmiş bu uygulamaları Asambly kodlama dili ile düzenlemenizi sağlamaktadır.

Programı ayrıca büyük log dosyalarını, patch dosyalarını, Emulator Rom dosyalarını, Data doğrulama dosyalarını. HTML, HEX dosyalarını veya EEPROM program dosyalarını açabilir içerisinde değişiklikler yapabiliyorsunuz. Örneğin bir oyuna bağlanmak için geliştirilmiş olan bir Konektör Client'in bağlanması gereken ip adresi, göndermesi gereken verilerin yolları gibi bir çok şeyi düzenleyebilirsiniz.
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Orwell Dev-C++
Bu programların amacı daha düzenli bir program yazmaktır.