ICQ

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

ICQ 8.3Üretici: ICQ (Ücretsiz)Bilinen en eski çevrim içi sohbet programlarından biridir.

En Eski Online chat Programlarından Biri


Bilinen en eski çevrim içi sohbet programlarından biridir.

Mirc in pabucunu dama atan ilk programlardan biri olan ICQ ile dünya genelinde kullanıcılarla çevrim içi sohbet etme programı olarak hizmet vermektedir.

1999 ila 2005 yılları arasında popülerliği en yüksek seviyede idi daha MSN nin adı NetMeeting iken ICQ dünyanın en popüler çevrim içi sohbet programı olarak dünyayı kasıp kavuruyordu. Ardından MSN daha doğrusu dönüşümlü adı olan windows live massenger  ve Skype gibi hem yazışma hemde gelişmiş sesli ve kameralı görüşme programlarının popülaritesi artınca (MSN ve Skype ikisi de Microsoft un ) ve tabii Facebook ,Twitter uygulamalar dan sonra ICQ yavaş yavaş popülerliğini kaybetmeye başladı .

Ama yinede halen hatırı sayılır aktif bir kullanıcı sayısına sahip olan ICQ ile diğer tüm çevrim içi programların yapabildiği sesli ,görüntülü veya mesajlaşma şeklinde sevdikleriniz ile çevrim içi yani online olarak görüşebilirsiniz. Programın Tabii ki Türkçe dil desteği de mevcuttur.

Kullanımı çok kolay olan ICQ son sürüm indir program kurulumunun ardından sizden bir takım kullanıcı bilgileri e mail adresi gibi bilgileri girdikten sonra size verdiği numara ile hesabınızı oluşturabiliyorsunuz.

Dünya genelinde kullanıcıları yaş ,cinsiyet,yaşadığı yer gibi özellikleri ile filtreleyebilir ve online kullanıcıları bularak yeni insanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca son eklenen özellikleri ile Facebook ile de uyumlu çalışabiliyor Facebook ile de uyumlu çalışan program sayesinde bu sosyal ağlardaki arkadaşlarınız ile dosya paylaşımı yapabilir durumunuzu güncelleyebilir ve arkadaşlarınız ile devamlı olarak iletişim halinde olabilirsiniz.

Tabii ki ICQ Windows, iOS, Android, Linux ve Mac işletim sistemleri nin hemen hemen tüm sürümleri ile de tam olarak destek vermesi vede hem mobil platformlarda hemde PC platformunda senkronize olarak çalışması programın her yerde kullanılmasını sağlaması tercih nedeniniz olabilir.

Eski ama halen kullanılmaya değer güzel bir online chat programı tavsiye edilir. 
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
MorphVOX Pro
Ses değiştirme programları arasında en başarılılarından biri olan MorphVOX Pro ile kadın sesini..

Camfrog Video Chat
Camfrog online ses ve video konferans programıdır her biri 1000 in üzerinde kullanıcıları olan..

Skype
En kaliteli ses işleme motoruna sahip olan Skype 2000 li yılların başından buyana hayatımızda..

Miranda IM  Ekran Görüntüsü Miranda IM
Bir çok mesajlaşma programı ve sosyal hesaplarınızı tek ekrana bağlayabileceğiniz güncel bir..

Spark
Spark tek başına bir işe yaramaz Openfire yerel ağ programının Client programıdır.

Tango
iOS, Android, Mac, Windows gibi en popüler platformlar ile aynı anda çalışabilecek kapasitede..