Java RunTime Environment Mac

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 
Mac OS İnternet ve Network Tarayıcılar Java RunTime Environment Mac

Java RunTime Environment Mac 7 Update 25Üretici: Sun Microsystems (Ücretsiz)


Java RunTime Environment Mac 7 Update 25  Ekran Görüntüsü

Mac işletim sistemlerinde eğer java uygulama ve programlarını çalıştırmak istiyorsanız Java RunTime Environment (JRE) e ihtiyacınız olacaktır.

Mac için java Eklentisi


Java runtime Environment Mac (JRE) Mac bilgisayarınız var ise Java uygulamaları çalıştırmak ve Java ile uygulama geliştirmek istiyorsanız JRE ye ihtiyacınız var demektir.  Java yazılımı online oyun oynamanızı, online olan kullanıcılarla herhangi bir program aracılığı ile sohbet etmenizi sağlayan altyapıyı programıdır.

Java öylesine gelişmiş bir altyapıdır ki siz farkında olmasanız da birçok uçak şirketinin uçaklarda kullandığı bilgisayarların program yapısında, Uzay endüstrisinde kullanılan bilgisayarların hatta askeri mühimmatlarda bile kullanılan bir yapıdır.

Ayrıca, bir çok program java desteği ile çalıştığından bilgisayarınızın olmazsa olmazları arasındadır. Çalıştırmak istediğiniz bir çok online iş, sohbet, bulut programları java desteğini ister ve size Java'nın bilgisayarınaza kurulması durumunda çalışacağı uyarısını verir.

Bu yüzden bilgisayarınızda eksiksiz çalışabilmeniz için Java'nın sağladığı bu programdan yararlanmanız gerekmektedir.Java ev bilgisayarlarınızda Tabletlerinizde, dizüstü bilgisayarlarınızda, telefonlarınızdan serverlarınıza kadar her yerde ihtiyacınız olan bir programdır.Dolayısı ile Java RunTime Environment son sürüm indir tüm bilgisayarlarda olması gereken destek yazılımlarından biri olduğunu belirtiyoruz.

Mac OSX ve diğer işletim sistemlerinin tamamında kullanılması gereken bu program şimdilerde kullanılan Windows 10 dahil tüm işletim sistmelerinin gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu bağlamda Java RunTime Environment halen geliştirilmeye devam eden bir platform olarak devamlılığını korumaktadır ve en basit kullanıcıdan en profesyonel kullanıcı yada kullanıcıların ihtiyacını karşılayabilir.

Sonuç olarak hangi işletim sistemine sahip olursanız olun Java olmadan bir çok programı yada uygulamayı çalıştıramazsınız. Dolayısı ile bilgisayarınızda Java yok ise yüklemenizi tavsiye ederiz.


Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Mozilla Firefox Mac
Mac için yine bir başka alternatif web tarayıcı Mozilla Firefox ile daha keyifli bir internet..

Google Chrome Mac
Her ne kadar Mac kullanıcıları Safari uygulamasından memnun olduklarını söyleselerde Google Chrome..

Adobe Flash Player Mac
Adobe Flash Player Mac sürümü, güncel web tarayıcılar için geliştirilmiş halen dünyanın en çok..

Yandex Browser Mac
Mac standart tarayıcısı olan Safari ye alternatif olarak kullanılabilecek bir Web Tarayıcısı.

Sleipnir Mac
Sleipnir mac ile internete değişik bir pencereden bakın.