Komodo IDE Mac

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Komodo IDE Mac 9.3.2Üretici: ActiveState (Ücretsiz)


Komodo IDE Mac 9.3.2 Ekran Görüntüsü

Mac bilgisayarlarda da çalışabilen güncel ve kullanımı oldukça kolay Python, PHP, Go, Perl, Tcl, Ruby, NodeJS, HTML, CSS, JavaScrip editleme programı

Mac için PHP, HTML, Text Editör Programı


Komodo IDE Mac çok gelişmiş bir metin edit/düzenleme programıdır.

Genel anlamda kullanımı çok kolay ve diğer rakiplerinde pek bulunmayan grafik bir arayüz desteğine sahiptir . Rakiplerinin aksine program açıldığında bir renkli bir metin sayfası görünümünün dışında göze hoş gelen bir grafik arayüzü olması hem kullanımını hemde anlaşılırlığını arttırır ve bu özelliği ile kendini rakiplerinden ayırmaktadır.

Komodo IDE  kötü yanı ise ücretsiz sürümü sadece 21 gün geçerli olması fakat yinede denemeye değer. Program Python, PHP, Ruby, JavaScript, Tcl, CCS 3, Perl, XML, html 5, CSS gibi birçok programlama dilini destekliyor dolayısı ile Web Master yada HTML ,PHP gibi popüler kodlama dilleri program yazan kişiler için oldukça kullanışlı bir yazılım olabilir.


Programın gene özellikleri:

- Kod renklendirme ve hatalı kodları düzenleme özelliği.

- Php Şablon oluşturmak için yeni motor özelliği

-  Otomatik tamamlama modu ile eksik kalan kod yapısını tamamlama

- En güncel ve en çok kullanılan kodlama dillerini desteklemesi

- Düşük sistem gereksinimi 250 mb disk alanı 1 GB ram Ve 1 GHZ  işlemci gibi gayet basit bir sistemde bile çok rahat çalışma olanağı.

- Node.js 0.8, PHP 5.4, Python 3.3, Perl 5.16, Ruby 1.9.3 Html 5 gibi kodlamala dillerine tam olarak destek vermektedir.


Gibi geniş kapsamlı özellikleri ve güncel yapısı ile Komodo IDE Mac programlama işleri ile veya web tasarımı işleri ile ilgilenenler için çok kullanışlı bir yazılım olabilir. Kodlama işleri ile uğraşanlar için sürekli güncellenen ve kodlama işini her güncellemede daha da kolaylaştıran bir tex editör programı olarak denemekte fayda olabilir.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...