Mozilla Firefox Mac

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Mozilla Firefox Mac 52.0Üretici: Mozilla (Ücretsiz)Mac için yine bir başka alternatif web tarayıcı Mozilla Firefox ile daha keyifli bir internet deneyimine hazır olun. Güncel eklentileri (addons) ve binlerce gönüllü geliştiricisi ile dünya genelinde 87 lisan desteği ve sürekli bir gelişim içinde olan

Mozilla Firefox Mac Browser


Mozilla Firefox İnternet Explorer, Google Chrome, Opera gibi bir internet tarayıcısıdır.

Mozilla firefox Mac diğerlerinden ayıran en büyük özelliği son sürümünde IonMonkey üzerinden daha hızlı java script performansı sağlamış ve yeni HTML düzenleyicisi sayesinde daha kaliteli görsel veriler oluşturmayı başarmış ayrıca HTTP Proxy Transactions problemleri de son sürümünde düzeltilmiş gibi görünüyor.

Ayrıca Mozilla Firefox Mac'in  diğer özelliğinden bahsetmek istiyoruz addons  (tarayıcı eklentileri) plugin leri ile  internette yapmak istediğiniz birçok uygulamayı  browserinize ekleyebilirsiniz .   Örnek vermek gerekir ise Google Buton uygulaması ile google nin çok kullanılan translate, mailbox, settings gibi uygulamalarını, Youtube Video and Audio download özelliği ile youtube den istediğiniz video yada ses dosyasını belirtilen formatlarda ve çözünürlüklerde kaydetme imkanı veriyor. Yada web masterler için Alexa eklentileri gibi bir çok kullanışlı addons u ekleyebilir ve istediğiniz bilgilere tarayıcınız üzerinden direkt olarak ulaşabiliyorsunuz.

RememberPass kullandığınız şifrelerinizi mobil aygıtınızdan  yada PC nizde otomatik olarak hatırlayan bir başka güzel özellik .   Fakat  toplamda Google Chrome nin üzerinde bir değere sahip olsada son indirme verilerine baktığımızda Chrome nin altında kaldığını görmekteyiz.

Ama yinede Mozilla Firefox  internet explorer , Chrome  veya Opera ya halen alternatif olabilecek kalitede bir tarayıcı program olduğunu belirtmeden geçmeyeceğiz.   Mozilla Firefox son sürüm indir bu özellikleri sayesinde kullanılmaya değer bir tarayıcı olmaya devam ediyor.

Tüm bu özellikleri ve web tarayıcı piyasasının ilklerinden olan ve sektöre getirdiği değişik bakış açısı ile oldukça geniş kitlelere kavuşan firefox tarayıcısı Bir çok MAC sürümü ile çalışabilmekte ve tam destek vermektedir.   Ayrıca linux sürümleri de mevcut olup internet kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

Sonuç olarak internet trayıcılar kategorisinde yılların getirmiş olduğu deneyim ve köklü bilgi birikimi sayesinde ortaya çok kullanışlı ve özellikli bir tarayıcı olmayı başaran Mozilla Firefox Mac sürümü ile de göz dolduruyor. Mac kullanıcılarının da denemeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Not: 64 ve 32 bit Linux sürümünü alternatif link kısmından indirebilirsiniz.
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Google Chrome Mac
Her ne kadar Mac kullanıcıları Safari uygulamasından memnun olduklarını söyleselerde Google Chrome..

Adobe Flash Player Mac
Adobe Flash Player Mac sürümü, güncel web tarayıcılar için geliştirilmiş halen dünyanın en çok..

Yandex Browser Mac
Mac standart tarayıcısı olan Safari ye alternatif olarak kullanılabilecek bir Web Tarayıcısı.

Java RunTime Environment Mac
Mac işletim sistemlerinde eğer java uygulama ve programlarını çalıştırmak istiyorsanız Java..

Sleipnir Mac
Sleipnir mac ile internete değişik bir pencereden bakın.