Program ve Uygulama indir, Teknoloji Haber Sitesi

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 
Arama sonuçları için Spam
Ekran görüntüsü yok Google Sildi Sosyal Medya.. 1035

Google Sildi Sosyal Medya Ayaklandı

Google Sildi Sosyal Medya Karıştı


Günümüzün en büyük arama motoru olan Google geçtiğimiz günlerde yaptığı bir silme işlemi ile sosyal medyayı ayaklandırdı. Türkiyenin önde gelen haber ajansları ve sitelerinden olan, Akşam, Radikal, Hürriyet benzeri diğer sitelerin indexlerini silmiş ve Google News yani Google Haberler sayfasından kaldırmıştı.


6 saatlik bir süreç içerisinde index silme işlemini geri alan Google kısa süre içerisinde silme işlemini geri aldı. Ancak kullanıcılar Googlea karşı tepki gösterdi. Spam içerik paylaştıklarından dolayı Google Türk sitelere adeta bir göz dağı verdi. Bunun üzerine kullanıcılar ve haber siteleri sahipleri sosyal medya üzerinden şu yorumlara yer verdi.

İsmail H. Polat

Şimdi SEO uzmanı olmak vardı; hazır kalburüstü siteler Googledan ceza yemişken sabaha kadar o boşluğu kaç markayla kapatıp götürürdüm malı!

M. Serdar Kuzuloğlu

Esas mesele bizde kullanıcıların çoğu adresi google bara yazarak siteye giriyor. O trafik de etkilenecek.

Özgür Çetin

Googleın gazetelere verdiği mesaj açık: İçeriğe önem verin, kurnazlıkla okuyucu çekmeye çalışmayın, SEO numaralarına girmeyin!

Ercüment Büyükşener

Google, Türkiye gazetelerine aslında dedi ki; İçeriğinizden önce kültürünüzü dijitalleştirmeniz gerekiyor.Tiraj devri ve anlayışı bitmiştir.

Ahmet Beliktay

En sonunda arama motoru teröristleri #Google tarafından oyun dışına itildi. Korkarım bu sefer de sosyalmedyayı trollemesinler

Halil Ataman Atılkan

Büyük medya kuruluşlarının Google SEO cezası, umarım herkese özgün içerik ve doğru stratejinin önemini bir kez daha kavratmıştır

Süha HayaL

"Spam yapan blok yer!" Haberden çok geyik yapan sözde BÜYÜK haber sitelerine Googledan kapak.

SelimK

Googleın bazı gazetelere spam muamelesi çok yerinde olmuş. Marka yönetimlerini kıraathane işletir gibi yapanlar bir daha düşünürler artı

Emre yavuz

Google, habertürk, mynet, radikal ve hürriyeti sonunda arama sonuçlarından çıkardı. Bugüne kadar yapmadığı kabahatti zaten.


admin

Etiketler: googlegoogle spamgöz dağıspamgoogle spama savaş açtı


Gösterim : 1 - 1 den 1