Notepad++

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Notepad++ 7.3.3Üretici: Don HO (Ücretsiz)Hemen her türlü kodlama diline destek veren ücretsiz bir Notepad uygulaması. CSS, Pascal, XML, HTML, PHP en çok kullanılan kodlama dillerinde kullanabileceğiniz bir yazılım üstelik Türkçe dil desteğide mevcut.

Çok Fonksiyonlu Metin Editör Programı.


Notepad++ özellikle program yazılımcılarının yada web tasarımcılarının kullandığı gelişmiş bir notepad programıdır. Programın desteklediği yazılım dillerinin başlıcalarını saymak gerekir ise C, C++, Java, C#, Javascript, RC file, nfo, doxygen, ini dosyası, batch dosyası, ASP, Fortran,VB/VBS, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, XML, HTML, PHP, Unix Shell Script, NSIS ve Flash action script ve daha bir çoğunu sayabiliriz.

Program sayesinde desteklediği tüm programlama dilerinde editleme yada yeniden yazma işlemleri yapabiliyorsunuz.

Notepad++ özellikle web sitesi tasarlayanlar için oldukça kullanışlı,  programı ile değişiklik yapmak istedikleri dosyaları bilgisayara indirmeden php,css,html gibi uzantılı dosyalarda ftp üzerinde açma özelliği ile gerekli değişiklikleri yapıp ve değişiklikleri direkt olarak ftp üzerinden  kaydetme özelliği sayesinde oldukça hızlı işlem yapmalarını sağlıyor.

Basit ama etkili bir kullanıma, kullanıcı dostu arayüzüne ve Türkçe dil desteğine  sahip olan program farklı kodları farklı renklerde göstererek kullanıcıların nerelerde değişiklik yapmalarını yada yaptıkları değişiklikleri hangi kod üzerinde yaptıklarını net olarak görmelerine ve hatırlamalarına vesile oluyor.

Oldukça başarılı bir yazılım olarak kullanılmasını gönül rahatlığı ile  tavsiye ediyoruz. Ayrıca programın hem çoklu yazılım dili desteği hemde Windows 98 den buyana yayımlanmış olan bütün Windows işletim sistemleri ile çalışabilmesi programın ne kadar geniş bir kullanıcı kitlesine hitab ettiğini de bize gösteriyor.

Genel hatları, sayfa yerleşimi, değişik kodları farklı renklerde ayrıması gibi üstün özellikleri programın kullanım kolaylığını da arttırmış diyebiliriz.

Rakiplerine nazaran Türkçe dil desteği olması da Türkiyedeki kullanıcılar için artı bir özellik olabilir.


Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Komodo IDE
Özellikle Kod geliştiricilerinin kullanabileceği güncel ve güçlü bir Python, PHP, Go, Perl, Tcl,..

UltraEdit
Gerçekten de üstün özelliklere sahip bir html, PHP gibi en çok kullanılan kodlama dillerinde..

TextPad
Windows not pad uygulamasının daha gelişmişi olan ve aynı zamanda kodlama işlerinde..

EditPlus
Kullanımı kolay bir HTML, PHP, Java, C/C++, CSS, ASP, Perl, JavaScript ve VBScript gibi kodlama..