Opera

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Opera 48.0.2685.35Üretici: Opera Software (Ücretsiz)Dünya çapında en çok kullanılan ilk 5 web browser dan biri, 2000 lerin başından buyana varlığını sürdüren ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Opera indirip deneyebileceğiniz bir yazılım.

İlk 5 İnternet Tarayıcısından Biri Opera


Opera ilk 5 internet tarayıcısı listesinde yerini yıllar evvel almış İnternet Explorer , Google Chrome, Yandex browser ve Firefox a rakip olmayı başarmış ve tüm rakiplerine rahatlıkla alternatif olabilecek bir internet tarayıcısıdır.

Aslına bakarsanız 1994 yılından bu yana alternatif ve işletim sistemlerinden bağımsız olarak web tarayıcısı yazan bir iskandinav şirketidir. Opera yeni sekmede sayfa açma özelliğini ilk getirmiş olan internet tarayıcılarından hatta yanlış hatırlamıyorsak ilk tarayıcıdır.

Daha Google Chrome ve FireFox Browser piyasasında yok iken opera internet explorer ile boy ölçüşebiliyor hatta explorer den çok daha hızlı olduğunu iddia ediyordu ,gerçi bu iddiasından helen vazgeçmiş de değil. Son yıllarda Chrome ve Yandex den dolayı biraz kan kaybetmiş olsa da yine sektördeki ilklerden olması ve getirdiği yenilikler sayesinde adından bahsettirmeyi her zaman başaran bir internet tarayıcısıdır.

Opera HTML5 ve CSS 3 desteğine sahip olan opera turbo tarama teknolojisi sayesinde en yavaş internet hızlarında bile hızlı sayfa yüklemeleri yapabiliyor. Operanın Css, woff ve WebP desteği sayesinde Presto motoru sayesinde kullanıcılarında internet te gezinirken çok daha kaliteli görüntü olanağı sağlıyor ve gerçekten de bu konuda opera oldukça başarılı olduğunu yaptığımız testler sonucunda bizlere de kanıtlıyor .

Program diğer web tarayıcılarının yaptığı her şeyi yapabilen özellikleri yanında. Hızlı arama, addon tarzı küçük widget ile opera üzerinden hızlı erişim noktaları oluşturabiliyor, kendinden içerik engelleyici, küçük ön izleme pencereleri ki bu pencerelere kendiniz resim de atayabiliyorsunuz, Kendinden içerik filtreleme özelliği ,dahili Bittorrent özelliği ile torrent dosyalarınızı Opera içerisinden indirebiliyorsunuz,otomatik içerik sahtekarlığı önleyici savunma ve korum sistemleri, dosya indirme uygulaması ile dosyaları durdurup devam ettirebilme özelliği gibi ve daha bir çok özelliğine sahip.

Ayrıca Opera apple store da ve android play market de mobil uygulamaları ve ayrıca tablet ve TV lerde çalışan opera tarayıcılarda  mevcuttur. allindir.com ailesi olarak programa  Opera diye bileceğimiz kesinlikle alternatif web browserler arasındadır.

Program genel hatları ile kesinlikle kullanılmaya değer alternatif olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bir web tarayıcı üstelik mini mod veya tam ekran modu hatta ön izleme modu bile mevcut üstelik OPERA Türkçe dil desteğine de sahip olması ve tüm bu özellikleri ile kullanılmaya kesinlikle değen bir program diyoruz...

Çeviriye uygun:Hiç bir şey
Video İzle Opera:
Video İzle Opera:

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Google Chrome
Son yıllarda gelişimini hızlandıran ve yapısına bir çok yeni özellik ve güvenlik uyumlulukları..

Yandex Browser
Chromium tabanlı bir web tarayıcısıdır.

Mozilla Firefox
Kendini sürekli yenileyen ve güncel gelişmelere ayak uyduran dünya çapında 10554 aktif gönüllüsü..

Tor Browser Bundle
Alternatif bir Web browser yani web tarayıcısı eklentisi ve tarayıcısı .

Torch Browser
Farklı ve kullanımı gerçektende çok kolaylaştırılmış bir internet tarayıcısı (Browser).

HTTrack Website Copier
İstediğiniz her hangi bir siteyi komple kopyalayıp yerel olarak bilgisayarınızda çalıştırabilecek..