Process Explorer

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Process Explorer 16.12Üretici: Microsoft (Ücretsiz)


Process Explorer 16.12 Ekran Görüntüsü

Windows işletim sistemlerinde kullanılan görev yöneticisi aracının yine Windows tarafında gelişimi için destek verilen bir gelişmiş görev yöneticisi programı.

Bilgisayarınızdaki İşlemler Tarayan Program


Process Explorer yazılım devi Microsoftun task manager yani Görev Yöneticisinin çok daha gelişmiş versiyonudur. Process Explorer windows işletim sistemlerinde daha doğrusu windows 3.1 den buyana olan tüm işletim sistemlerinde bulunan görev yöneticisi programının çok daha gelişmiş bir versiyonudur.

Peki görev yöneticisi ne işe yarar biraz bu konudan bahsedelim. Görev yöneticisi işletim sisteminde arka planda çalışan programların ne oranda işlem yaptığını hangi programların CPU veya RAM kullanımı gösterir yada program sayesinde yanıt vermeyen programları kapatmamıza imkan veren windows işletim sistemlerinin olmaz sa olmaz araçlarından biridir.

Microsoft bu programı daha da geliştirerek bilgisayarınıza Process Explorer kurduğunuzda klasik görev yöneticisini devre dışı bırakarak arka planda yada ön planda çalışan programların tüm detaylarını veriyor. Program sayesinde işlemde olan programların komut satırlarını,ikonlarını , hafıza istatistikleri, kullanıcı hesap bilgilerini , güvenlik özellikleri hakkında bilgiler verme özelliğine sahip.
Program sayesinde ayrıca işlemelere ait yüklenmiş DLL uzantılı dosyaların listesini görebilir veya işletim sisteminin kaynak kullanımını nümereik yada grafik ekranlarda inceleyebiliyorsunuz. Böyle bir özellik benzer programların çoğunda bulunmuyor bu anlamda programın güzel ve kullanışlı bir yanı daha ortaya çıkmış oluyor.

Process Explorer genel anlamda  windows tabanlı işletim sisteminiz için gerekli olan oldukça kullanışlı ve görsel veya raporlama anlamında bir çok program hakkında detaylı bilgiler alabileceğiniz her sistemde olması gereken bir sistem programıdır.

Bu bağlamda programın windows standardı ile gelenden çok daha kapsamlı olduğu için kullanılması gereken bir yazılım olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Bios Agent Plus
BIOS yani bir bilgisayarın temel olarak giriş çıkış işlevlerini süren bir yazılımdır.

Google Maps with GPS Tracker
Google hartalarını kullanarak GPS üzerinden yer belirleme programı.

Product Key Explorer
Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların ürün anahtarlarını tarayıp listeleyerek daha sonra..

VMware Workstation
Bir bilgisayarın tam anlamı ile çalışabilmesi için bir işletim sistemleri ne ihtiyaç duyar.

d3dx9_43.dll
d3dx9_43.

Kingo Android Root
Android cihazlarınıza root atmak her ne kadar tavsiye edilmeyen bir durum olsada yinede denemek..