RamDisk Plus

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

RamDisk Plus 12.0.1Üretici: SuperSpeed (Deneme Yazılımı)RamDisk Plus sabit disk üzerinde Sanal bir Ram oluşturma programıdır.

Sanal Ram Oluşturma Programı


RamDisk Plus sabit disk üzerinde Sanal bir Ram oluşturma programıdır.
Bildiğiniz gibi RAM olarak adlandırdığımız geçici depolama bellekleri bir bilgisayarın olmazsa olmaz parçalarından biridir. İşletim sitemlerine göre değişkenlik gösterse de Ram kapasiteniz ne kadar fazla olur ise işlem hızınız da o kadar hızlı olur. Çünkü Sabit disklerin aksine RAM larda Sabit Disklerdeki gibi Mekanik parçalar olmadığı ve yarı iletken sert bir yüzeye manyetik kafa ile veriler işlenmez.

Veriler tamamen elektronik Chiplere doğrudan işlenir fakat buradaki dar boğaz çok süratli şekilde verileri depolansa da elektrik kesildiği anda veriler silinir. Dolayısı ile veri depolamak için mutlaka bir Sabit diske ihtiyacımız vardır .

Peki RamDisk Plus ne işe yarıyor RamDisk sabit diskinizde belirlediğiniz bir alanı Klasik RAM gibi çalışmasını sağlayarak (sanal) bu alana da depoladığınız verilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.Program üreticileri o kadar iddaa lı ki bu patentli teknolojileri sayesinde oluşturdukları sanal RAMDisk ın veri akışı bir sabit diskten çok daha hızlı hatta bir SSD diskten bile daha hızlı çalışabiliyor. Belirlediğiniz bu alana kaydettiğiniz verileriniz bilgisayarınızı kapatıp açsanız dahi silinmiyor ve kaldığınız yerden veri akışına devam edebiliyorsunuz.

Program tüm windows işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışmakla beraber yeni versiyonu ile sanal ram boyutunu ve etiketini belirleyebiliyor.
Ayrıca bir disk yüzeyinde birden fazla RamDisk oluşturabiliyor ve yönetebiliyorsunuz.

Genel olarak üretiliş mantığına göre oldukça kullanışlı ve stabil bir şekilde çalışıyor hız arayanlar için denemeye değer diyoruz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
ARO 2015
Aro 2015 oldukça başarılı bir performans ve genel bakım programıdır.

Advanced SystemCare Free
Windows için sistem bakım aracı, 250 milyon üzerinde kullanıcısı ile dünya genelinde en çok..

CCleaner
Sürekli güncellenen bir sistem bakım ve optimizasyon aracı olan CCleaner ile işletim sisteminizi..

Windows 7 Manager
Windows 7 için özel olarak üretilmiş olan bu bakım aracı ile işletim sisteminizin bakımlarını..

TuneUp Utilities 2014
AVG PC TuneUp , hızlı bir işletim sistemi kimin hayali değildir ki insan hep Windows işletim..

Wise Care 365 Free
Daha temiz ve daha güvenli bir bilgisayar ve işletim sistemi için denemeye değer sürekli..