Screencast-O-Matic

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Screencast-O-Matic 2.0Üretici: Screencast-O-Matic (Ücretsiz)


Screencast-O-Matic 2.0 Ekran Görüntüsü

Ekran Görüntüleme ve kayıt programları son yıllarda web wideoları çekmek için oldukça sık kullanılan yazılımlar olmaya başladı Screencast-O-Matic'i indirip kullanabilirsiniz.

Güncel Ekran Görüntü Yakalama Programı


Screencast-O-Matic, gelişmiş özelliklere sahip güncel bir ekran görüntüsü yakalama programıdır. Ekrandan resim ve video kaydetmenizi sağlayan program, aynı zamanda iyi tasarlanmış arayüzü ve basit işlem kolaylığı ile de rakiplerini zorlamaya başlıyor. Kayıt Süresi 15 dakika ile sınırlı olmakla beraber gelişmiş özellikleri ile tercih sebebi olmaya devam ediyor. Kullanım açısından da oldukça basit ve fazla seçenekler bulunmaktadır. Kayıt yapılacak bölgede kırmızı çerçeve belirlenir, bu çerçeveyi istediğiniz bölgeye çekerek kayıt yerini değiştirebilir yada çekimi yeniden boyutlandırabilirsiniz. Ekran üzerinde lokal alan belirleyerek kayıt etmek ve kayıt yerini kayıt esnasında değiştirebilmek rakiplerinde olmayan üst düzey bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Kayıt için seçim yaptığınız bölgede kullanım kolaylığı ve kısayol tuşlarını sunan mesajlar çıkarak size kullanım ipuçları sunar bir yazılım. Screencast-O-Matic çalıştığında Alt+P tuşlarına basıldığında 3 saniye içinde video çekimine başlar ve siz durduruncaya kadar çekim yapmaya devam ediyor. Programın ayırt edici yayınları, ön izleme, farklı formatlar da kaydetme, hızlı yayınlama gibi etkin seçenekler sunuyor olması diyebiliriz. Program ekrandan yakalanan kayıtları, QuickTime ( MP4 ) klipleri, Windows Media ( AVI ), Flaş ( FLV ) ve Animasyonlu Resim ( GIF ) ve daha bir çok format biçimlerine rahatlıkla dönüştürülebilmektedir. Akıllı telefon uygulamaları ve diğer büyük boyutlu animasyon ihtiyaçları içinde mükemmel bir seçenek olabilir.

İstenilirse resim formatında kaydedilirken resmin üzerine çeşitli efekt ve resimler eklenebilmektedir. Program çalışırken mause sağ tuş tıklayarak kullanılabilecek olan gelişmiş seçenekleri görebilir ve yapacağınız değişikler için kullanacağınız ek araçlara hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Milyonlarca kez indirilmiş olan bu program sayesinde ekran görüntülerinizi sevdikleriniz ile paylaşabilir, sunum dosyaları hazırlayabilir yada bilgisayar programları gibi uygulamalar hakkında ders niteliğinde videolar hazırlayabilirsiniz.

Oldukça kullanışlı ve birçok windows işletim sistemlerinde kullanılıyor olması programın bir diğer tercih nedeni olabilir diyor ve program listemizin arasında yerini alıyor.
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
SMRecorder
Ücretsiz olması birinci tercih nedeniniz olabilecek güncel ve hem video hemde resim olarak kayıt..

SnapShot
SnapShot, bir ekran görüntüsü kaydetme programıdır.

WM Recorder
Gerçek Zamanlı Video/Ses Kaydedici Program WM Recorder .

Screen Grab Pro
Eski bir sürüm olsa da windows işletim sistemlerinde kullanılabilen çok güncel olmayan bir ekran..

LiteCam HD
Ekran görüntünüzden video üstelik HD kalitesinde 1080p olacak şekilde kaliteli bir görüntü..

ScreenHunter Free
ScreenHunter 6 bir ekran görüntüsü Capture yani anlık ekran görüntüsü fotoğrafı çelme yada ekran..