SpeedFan

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

SpeedFan 4.51Üretici: Almico Software (Ücretsiz)Ücretsiz bir sistem analiz programı olan SpeedFan ile sisteminizi sürekli gözlemleyerek gerekli müdahaleleri yapabilmenizi sağlamakta.

Sistem Hızı Testi ve Analiz Programı


SpeedFan, Ücretsiz bir program olup bu program sayesinde bilgisayarınızın disk sıcaklığı, voltaj ve fan hızları hakkında detaylı bilgi veriyor.

Ayrıca SpeedFan SCSI Diskleri de desteklemekte program smart verilerini görüntülemek ve anakart verilerini sıfırlamak için yararlı bir program olarak kullanılabilir. Bilgisayarınızın bakımını kendiniz yapmak isterseniz veya bilgisayarına yeni donanım alacak kişiler için bilgisayarınızı yapacağınız gayet güzel analiz ile kararınızı verebilir veya fikir edinebilirsiniz.

SpeedFan ' a göre bilgisayarımızın fan ayarları nasıl olmalı bununla ilgili neler yapabiliriz? Yeni kurulmuş bir işletim sisteminin bilgisayarınıza da ki default fan ayarını %30 olarak ayarlı.  Ancak % 30 fan ayarı ihtiyacınızın ihtiyacının çok daha üstünde olabilir ayrıca bu durumda bilgisayarınızda aşırı ses çıkmasına neden olabilir. Sizlere daha iyi bir performans sağlaması açısından SpeedFanmenüsünden "Automic fan speed" yazısını işaretlemenizi önerebiliriz. Bu seçeneği işaretlediğiniz taktirde ısıya göre bilgisayarınızın fan ayarlarını otomatik olarak yapacaktır. Bu sayede iyi bir perfomans yakalayabilirsiniz.

Bu tip bir program ile bilgisayar performansını daha da arttırmak isterseniz SpeedFan programını denemenizde fayda var. Şu anda Türkçe dil desteği henüz olmayan programı denemekte fayda olabilir diyor ve tavsiye listemize ekliyoruz.

Programın en güzel yanlarından biri hemen hemen bütün windows işletim sistemleri ile tam uyumlu çalışması diyebiliriz. ayrıca Dünya genelinde milyonlarca kez indirilmesi programın ne kadar popüler olduğunun bir göstergesidir diyebiliriz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Bios Agent Plus
BIOS yani bir bilgisayarın temel olarak giriş çıkış işlevlerini süren bir yazılımdır.

Google Maps with GPS Tracker
Google hartalarını kullanarak GPS üzerinden yer belirleme programı.

Product Key Explorer
Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların ürün anahtarlarını tarayıp listeleyerek daha sonra..

VMware Workstation
Bir bilgisayarın tam anlamı ile çalışabilmesi için bir işletim sistemleri ne ihtiyaç duyar.

d3dx9_43.dll
d3dx9_43.

Kingo Android Root
Android cihazlarınıza root atmak her ne kadar tavsiye edilmeyen bir durum olsada yinede denemek..