Ubuntu

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Ubuntu 14.04.3 LTSÜretici: Ubuntu (Ücretsiz)


Ubuntu 14.04.3 LTS Ekran Görüntüsü

Linux tabanlı ücretsiz bir işletim sistemi.

Alternatif Bir İşletim Sistemi.

 

Ubuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir Linux dünyası ile tanışmak isteyenlerin kolaylıkla kullanabileceği bu işletim  sistemi profesyonellerden yeni başlayanlara kadar geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Ubuntu son sürüm indir felsefesi kendisini tamamiyle hümanist bir dünya ile gösterir. Afrika toplumlarında imece anlamına gelir.

Ubuntu, debian  kökenli, kurulum ve kullanım kolaylığı ve düzenli sürüm yükseltmeleriyle öne çıkan bir Linux dağıtımıdır. Ubuntu projesinin amacı, her düzey kullanıcının rahat bir biçimde kullanabileceği, tamamen açık kaynaklı ve kararlı bir işletim sistemi oluşturmaktır.

Bu bağlamda GNU/LINUX hakkında hiç tecrübesi olmayan kişilerin başlaması için ideal bir seçimdir. Özellikleri itibarıyla acemi, tecrübeli ve uzman kitleye de hitap etmektedir.

Ubuntu işletim sistemi donanımınızı yormadan çalışır, sisteminizden tam performans almanızı sağlar ayrıca dizüstü bilgisayarlarınızda pil kullanımı düşük olduğundan daha uzun süre kullanım sağlamaktadır. kolay kurulumu ile kullanıcı dostudur.Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...