VirtualBox Mac

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

VirtualBox Mac 5.1.6Üretici: Oracle (Ücretsiz)Mac sistemlerine sahip bilgisayarlarda farklı işletim sistemleri kurabileceğiniz mükemmele yakın bir sanal bilgisayar programı.

Mac Sistemleri için Sanal Bilgisayar Programı


VirtualBox Mac, Oracle nin tasarladığı Mac sistemlerinde de çalışabilen bir sanal bilgisayar programıdır.

Bir bilgisayarda 1 den çok işletim sistemi çalışabilir diye bir soru sorarsak cevabınız kaç olurdu? Eğer cevabınız bir ise yanılıyorsunuz cevap ne bir nede 5 istediğiniz kadar desek inanırmısınız ? Her ne kadar istediğiniz kadar desek de bu sayı bilgisayarların kapasiteleri ile sınırlıdır, peki bunu nasıl yapabiliriz ? VirtualBox ile bilgisayarınızda birden çok hem Windows, Macintosh, OpenSolaris hemde Linux tabanlı işletim sistemlerini aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Biraz ayrıntı vermek gerekir ise örneğin bilgisayarınızda hali hazırda Windows 7 işletim sistemi var VirtualBox programını bilgisayarımıza kurduktan sonra sanal makine yarat kısmından makinemizin özelliklerini belirterek sanal bir bilgisayar oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz bu sanal makineye istediğiniz her hangi bir işletim sistemini normal bir şekilde kurulumunu yapıyorsunuz ve birde bakmışsınız normal çalışan bir işletim sistemi içerisinde başka bir Windows penceresi içerisinde başka bir işletim sistemi çalışmaya başlamış.

Kurduğunuz bu işletim sistemi üzerinden internete çıkış yapabilir kendi bilgisayarınız ile yerel bir  ağ kurabilirsiniz veya bu işletim sistemi üzerinden istediğiniz programları kurarak denemeler yapabilir programı beğenmez iseniz bilgisayarınıza kurulumu yapmadan başka alternatifler üzerinde çalışabilirsiniz. Böylelikle hem orjinal işletim sisteminizi boş yere şişirmemiş oluyorsunuz hemde virüs yada casus programlara ihtiyaç duymadan güvenli bir ortamda çalışmalarınızı yapabiliyor olmuş oluyorsunuz. VirtualBox Mac son sürümü indir ve kur işlemi ardından çalışabilir hale geliyor.

Eğer bilgisayarınızın kapasitesi yeterli ise birden çok bu şekilde  sanal makine kurabilir ve kendi bilgisayarınız üzerinde Network çalışmaları yapabilirsiniz. Program çok başarılı, hızlı ve stabil bir şekilde çalışıyor üstelik kolay arayüzü ile kullanımı da çok basit.   Teknik anlamda bilgisayar işleri ile uğraşanlar için denemeye değer bir yazılım.

Özellikle Mac sistemlerinde diğer işletim sistemlerini kullanmak isetediğiniz de çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Bu problemleri ortadan kaldırmak için VirtualBox Mac sürümü aradığınız kesin çözüm olabilir.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...