Windows Live Movie Maker

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Windows Live Movie Maker 2012Üretici: Microsoft (Ücretsiz)Windows kullanıcılarına özel Windows tarafından geliştirilmiş olan live 2012 ile videolarınızı kesip, ekleme yada kopyalama içlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

MicroSoft video Edit Programı


Windows Live Movie Maker windows vista ile eş zamanlı olarak işletim sistemleriyle beraber gelen video düzenleme programıdır. Günümüzde artık hemen her yerde video kaydetmek mümkün ister sokakta, ister evde, ister iş yerinizde, isterseniz tatilde bunun nedeni diğer bir çok yazımızda belirttiğimiz gibi gelişen teknoloji ile beraber ulaşılması artık çok kolaylaşan video kayıt cihazları o kadar küçüldü ki akıllı telefonlar sayesinde artık her yerde video yada fotoğraf kaydetmek hiç sorun değil.

Hal böyle olmuşken bilgisayarlarımız yada telefonlarımız video veya resim dosyaları ile dolup taştı teknolojiye hem bu kadar kolay hemde bu kadar ucuz ulaşmaya başlayınca insanlar cihazlarının hafızaları dolunca gereksiz dosyaları silmek yerine daha geniş hafızalar satın alarak bu sorunu çözebiliyorlar. Tabii elimizde bu tip imkanlar olunca bu video yada resim dosyalarımızı düzenleme gereksinimiz doğuyor. İşte tam bu noktada Windows Live Movie Maker sorunumuzu çözebilecek nitelikte bir program olarak hayatımıza girmeye aday.

Bu programla neler yapabiliyoruz ?

Öncelikle birçok popüler video formatını desteklediğini söyleyebiliriz.

Elimizdeki bu video dosyalarını bölebilir, içerisinden istediğimiz sahneleri çıkarabilir, yerlerine başka videolardan alıntı kısımları yerleştirebiliriz.
Ayrıca Windows Live Movie Maker son sürüm indir ile video dosyamıza başka ses dosyaları ekleyebilir, yazı efektleri yada çerçeveler ekleyebiliriz.
Programın kapsamı sadece bunlarla sınırlı değil program ile hazırladığımız videoların formatlarını yayınlamak yada kaydetmek istediğimiz yere göre seçebiliyoruz. Örneğin video dosyamızı internet üzerinde YouTube, Facebook, Windows Live SkyDrive, Twitter gibi platformlarda yayınlayacak isek daha düşük çözünürlükte kaydederek internet ortamına uygun hale getirebiliriz.

Yada çok yüksek kalitede bir kayıt olsun ben DVD ye kaydedeceğim derseniz buda mümkün 1080 p ye kadar kaliteli bir kayıdı direkt olarak DVD ye yazdırabiliyorsunuz üstelik bunu doğrudan program üzerinden yapabiliyorsunuz ve ek bir programa ihtiyacınız kalmıyor .Program ile aynı zamanda elinizdeki resimlerden sesli veya altyazı ekleyerek yada her ikisini ekleyerek isteğinize göre slayt şovlar hazırlamanız da mümkün.

MS un hazırlamış olduğu Windows Live Movie Maker 2012 ile çok güzel işler çıkarabileceğinizi söylemek hiç de yanlış olmaz üstelik programın Türkçe dil desteği de mevcut kullanım kolaylığı ve basitleştirilmiş görsel yanları ile programı kullanmak için ileri derecede bilgisayar bilgisine gerek yok her türde kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği güzel bir video düzenleme programı olarak lisemize ekliyoruz.

Üstelik son versiyonununda sarsıntı azaltıcı özellikler ,düzenleme esnasında dışarıdan ses ekleyebilme , ses düzeylerini görebileceğiniz yeni özellikler de eklenmiş .

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Any Video Converter
Any Video Converter gerçekten de çok kapsamlı bir video format dönüştürücü programdır.

Windows 7 Codec Pack
Windows media player için temel ve gelişmiş codec paketlerinin bir araya getirildiği ve otomatik..

Free Video Flip and Rotate
Güncel bir video edit programı olan Free Video Flip and Rotate ile bir çok video formatını..

CyberLink PowerDirector
Video düzenleme programlarının en güncel ve özellikli olanlarından biri olan CyberLink..

Bandicam Screen Recorder
Ekran görüntüsü yakalama adına iyi bir tasarıma sahip olan Bandicam her türlü ekran görüntüsünü..

Smart Cutter
Bir çok video formatını değiştiren ücretsiz bir video edit yanı kesme, kırpma, ekleme gibi birçok..