Xampp

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Xampp 5.6.24Üretici: Apache Friends (Ücretsiz)Web master yada web tasarım işleri ile uğraşanlar için bilgisayarlarında sanal web sunucusu kurmalarını ve çalışmalarını lokal olarak yapabilmelerini sağlayan sanal sunucu yazılımı.

Yerel Sunucu Yönetim Programı


Web Sunucu ve Web sayfa test aracı.  XAMPP aslında bir yerel sunucu kurulum programıdır web sunucu kurmak her zaman çok da basit bir işlem değildir. Bu noktada XAMPP ile web sunucularınızın kurulumlarını yapabilir ve test edebilirsiniz. Özellikle WorddPress tabanlı web sayfalarının dizyan aşamasında yada tema değişiklikleri denemelerinde kullanılabilecek müthiş bir çözümdür.

Örneğin web sayfanısın bir kopyasını bu programa kurup çeşitli denemler yapabilir,Temanızı değiştirebilir,yada sayfa dizaynınızı değiştirirken online olarak sayfa düzenlemesi yapmak yerine XAMPP üzerinde kurulumunu yaptığınız sitenizdeki bu değişiklikleri test edebilirsiniz.

Böylelikle online olarak yaptığınız değişikliklerden kaynaklı düzenlemeler esnasındaki aksaklıkları site ziyaretçilerinize yansıtmadan sitenizdeki yoğunluğun az olduğu dönemlerde site güncellemelerinizi yapıp sorunsuz bir web sayfası imajını yaratabilirsiniz.

Xampp 'in desteklediği servisleri sıralamak gerekir ise Apache, MySQL, PERL, OpenSSL, PHP, PEAR,Mercury Mail,FileZilla FTP Server listenin başında gelmekte ve bunların dışında hemen hemen tüm web server uygulamalarını desteklemekte.

Web sayfası  işleri ile uğraşanların özellike de bu işe  yeni başlayanların mutlaka kullanması gereken bir program olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz, üstelik programın açık kaynaklı ve tamamen ücretsiz olması en iyi yanlarından biri . Kötü yanı ise birazcık tecrübe gerektirmesi ama zamanla bu sorununda kolaylıkla aşılabileceğini düşünüyoruz . Son olarak program ile entegre olarak yani kurulum sonrası program üzerinden çalışan bileşenler Apache 2.2.21, MySQL 5.5.16, PHP 5.3.8, Mercury Mail Transport System v4.72, OpenSSL 1.0.0e,  XAMPP Control Panel 2.5, phpMyAdmin 3.4.5,Webalizer 2.23-04, Tomcat 7.0.21, FileZilla FTP Server 0.9.39 gibi özellikleri olduğunu da belirterek.

Bir web masterin program arşivinde olmaz sa olmaz programlarından biri olduğunu özellikle belirterek kesinlikle tavsiye ediyoruz.


 
Çeviriye uygun:Hiç bir şey
Video İzle Xampp:
Video İzle Xampp:

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Artisteer
Web Sayfası oluşturma programı olan Artisteer ile html, joomla, wordpress, drupal, asp.

TOWeb
Ücretsiz ve güncel bir web tasarım programı.

Web Page Maker
Kolay kullanımı ve hazır sayfaları istediğiniz gibi dönüştürebilecek bir web sayfası tasarım..

Traffic Travis
SEO (Search Engine Optimisation) yanı Arama motoru optimizasyonu web siteleri için çok önemli bir..

Abyss Web Server X1
Ücretsiz bir web sunucusu programı olan Abyss Web Server X1 değişiklik arayanlar için denenebilir.