Yandex Browser

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Yandex Browser 15.6.2311.5029Üretici: Yandex (Ücretsiz)Chromium tabanlı bir web tarayıcısıdır. Sisteminizi çok yormayan sade arayüzü ve hızlı sayfa derlemesi ile kullanışlı bir browser olduğunu söyleyebiliriz.

Rus Arama Motorunun İnternet Tarayıcısıdır


Yandex.Browser, bir internet tarayıcı/browser Programıdır ve internette gezinmenizi sağlar. Yandex, Rus kökenli bir yazılım firmasının geliştirdiği bir arama motoru şirketidir. 

İngilizce,Almanca ,Fransızca,Rusca ve Türkçe desteği olan bu tarayıcı diğer browserlere alternatif olarak kullanılabilir. Tarayıcının en güzel özelliklerinden biri olan olan soru cevap şeklinde çalışabilmesi diyebiliriz.

Örneğin aklınıza gelen herhangi bir soruyu yada bir matematik işlemini arama çubuğuna yazmanız yeterli örneğin bir matematik sorusu  yada Dağlar Dağlar  hangi sanatçının şarkısıdır  veya Türkiyenin yüz ölçümü kaç kilometre karedir gibi.

Ayrıca yandex in Türkiye de ve dünyanın birçok ülkesinde yaptığı haritalandırmalarına doğrudan bağlantılı olarak çalışabiliyor. İngiltere, Almanya, Rusya gibi ülkelerin ardından Türkiye de aktif ettiği bu özellik sayesinde ve mobil uygulamalarda kullanılabilen bu teknoloji sayesinde büyük şehirlerdeki anlık Trafik durumlarını da hem mobil uygulamalardan hemde Tarayıcı üzerinden görmeniz mümkün.

Birbaşka özellik ise Yandex Browser Türkçe dil desteği yanında MP3 arşivindeki milyonlarca yerli ve yabancı şarkıyı ücretsiz olarak dinleme olanağına sahip oluyorsunuz. Şarkıları sadece dinleyebiliyorsunuz herhangi bir indirme linki bulunmamakta ancak böyle güzel bir hizmet sunan tarayıcı şu an için henüz yok.

Program sayfaları oldukça hızlı ve doğru orantılanmış şekilde yüklüyor bahsettiğimiz ayrıca browserin ilk açılış hızı da oldukça yüksek internet explorer yada firefox gibi açılış süresi uzun değil multimedya özellikleri ve hızı sayesinde kesinlikle denemeye değer olduğunu söylemeden geçemiyoruz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Google Chrome
Son yıllarda gelişimini hızlandıran ve yapısına bir çok yeni özellik ve güvenlik uyumlulukları..

Mozilla Firefox
Kendini sürekli yenileyen ve güncel gelişmelere ayak uyduran dünya çapında 10554 aktif gönüllüsü..

Tor Browser Bundle
Alternatif bir Web browser yani web tarayıcısı eklentisi ve tarayıcısı .

Torch Browser
Farklı ve kullanımı gerçektende çok kolaylaştırılmış bir internet tarayıcısı (Browser).

Opera
Dünya çapında en çok kullanılan ilk 5 web browser dan biri, 2000 lerin başından buyana varlığını..

HTTrack Website Copier
İstediğiniz her hangi bir siteyi komple kopyalayıp yerel olarak bilgisayarınızda çalıştırabilecek..