WordWeb Mac

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

WordWeb Mac 3.0Üretici: WordWeb Software (Ticari)


WordWeb Mac 3.0 Ekran Görüntüsü

İngilizceden İngilizceye çeviri yapan bir sözlük programı

İngilizce Kelimelerin İngilizce Anlamlarını Veren Program.


WordWeb Mac ile İngilizceden İngilizceye kelime çeviren bir programdır.

Şimdi aklınıza ilk etapta gelecek soru şu olabilir İngilizceden İngilizceye çeviri yapan bir sözlük programı ne işe yarayacak fakat dediğimiz gibi ilk etapta bunu düşünmeniz gayet normal.

Türkçe sözlük gibi  doğal olarak İngilizlerinde İngilizce sözlükleri var. Peki bu sözlük ne işimize yarayacak diye sorarsanız şöyle açıklayabiliriz.

Bildiğiniz gibi bir lisanın öğrenin en temel kurallarından biri o lisanın kelimelerini hafızamıza yerleştirmektir,dolayısı ile kelime ezberlememiz/öğrenmemiz gerek . Türkçe'miz de olduğu gibi İngilizcede de bir kelimenin birden fazla anlamı olabildiği gibi bir den fazla anlam içerebiliyor.

Ayrıca bilmediğimiz bir kelimenin İngilizce deki anlamını ararken yeni kelimeler öğrenmemizi de sağlayabilir.

135 binin üzerinde kök kelime ve 120 bine yakın eş anlamlı sözcük bankası ile gerçekten çok geniş kapsamlı bir sözlük program üstelik kelimeleri sesli ve hece hece dinleyebiliyoruz  böylelikle telaffuz ve kulak dolgunluğumuzu da geliştirmiş oluyoruz. ayrıca bilgisayar ,tıp ,kimya mühendislik ve teknik terimler konusunda özellikle iddialı.

3. kur seviyesinde İngilizce bilenler ve aktif anlamda kullanmaya başlayan arkadaşlar için oldukça yararlı bir sözlük programıdır.

İngilizce öğrenenler için özellikle de ileri seviyede bir öğrenim amaçlayanlar kelimelerin türkçe anlamından çok ingilizce anlamınıda öğrenmek zorunda kalacaklar işte bu noktada WordWeb oldukça işe yarayan bir program olacağını düşünüyoruz.
Yeni Versiyondaki Değişiklikler:
Yeni Binlerce Kelime Eklendi. En son Edge Tek tıkla arama özelliği, Firefox ve Chrome tarayıcıları için birçok gelişmeler eklendi Windows 10 için düzeltmeler ve güncelleştirmeler gelmiş.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...