Adobe Flash Player

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Adobe Flash Player 25.0.0.127Üretici: Adobe Systems (Ücretsiz)Adobe Flash Player Internet Explorer ve diğer Browserler için geliştirilmiş bir video, animasyon ve online oyunları çalıştırabilen programıdır.

Web Tarayıcı Video Oynatma Programı Adobe Flash Player


Adobe flash Player Internet Explorer ve diğer Browserler için geliştirilmiş bir video , animasyon ve online oyunları çalıştırabilen  programıdır .Program genel özellikleri ile flash player gereksinimi olan sayfaları görüntülemenizi yada flash uygulamalı oyunları çalıştırmanızı sağlayan bir programdır.

Bu tip eklentilerin bilgisayarınızda mutlaka olması gerektiğini öncelikle belirtelim çünkü gelişen web yazılımları sayesinde hem oyun hemde video oynatma sitelerinin % 90 gibi yüksek bir oranda adobe Flash Player kullanılmaktadır. Gerçi Chrome, FireFox Mozilla yada Opera gibi web tarayıcılar ile beraber yüklenmesine rağmen halen tarayıcı piyasasını elinde bulunduran Explorer e sonradan Yüklenmektedir. Web sitelerindeki birçok video oynatıcılar, eklentiler , oyun veya animasyonları ve benzer uygulamaları çalıştırabilmeniz için  Adobe Flash Player mutlaka bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekmektedir.

Flash player günümüzün, özellikle internet üzerinde video izleme yada online oyunların vazgeçilmezi olsa da dünya devi Apple Flash playerin yapısına karşı. Flash player programı yapısı gereği yüksek donanım gereksinimi duyan bir program bu durumdan dolayı özellikle Apple uzun bir süre cihazlarında Flash desteği vermedi. Ancak program o kadar yaygın bir şekilde kullanılıyor ki bu duruma Apple bile bu engele daha fazla karşı duramayarak destek vermek zorunda kaldı ve şu anda hem mobil cihazlarında hemde Imac, macbook air gibi cihazlarında flash player desteğini getirmek sorunda kaldı. Adobe Flash Playere alternatif olarak unity yada silverlight  gibi programlar olsa da halen sektörün açık ara liderliği Adobe Flash player'ın elinde olmaya devam etmektedir. Uzuın süredir Flash player için ömrünü tamamladı denilse de ki bu söylendiler versiyon 11 de başlamıştı ki şu anda versiyon 14 yayımlanmış haldedir halen yüksek oranda işlevselliğini korumaktadır.

Adobe Flash Player bir çok tarayıcıda flash ile yazılmış uygulamaları  görüntülenmesini sağlayan platformlar arası, internet tabanlı bir görüntüleme yazılı olması ile birlikte Flash Player ile HD veya HQ videoları , internet üzerinden oynanan oyunları ,grafik oynatma veya oluşturma için kullanılır. Adobe Flash Player aynı zamanda  mobil cihazlara da destek vermektedir birçok andiroid uygulaması Flash Player tabanlı olarak hazırlanmaktadır. IOS haricinde ki hemen hemen tüm işletim sistemlerinin Adobe Flash Player desteği verilmektedir.

Windows 98 den bu yana çıkmış olan bütün işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışan program aynı zamanda tüm Explorer serilerine destek vermektedir, Web üzerinden video oynatmak veya flash destekli oyunları oynayabilmek veya birçok diğer uygulamaya verdiği desteği ile  Adobe Flash Player güncelliğini halen korumakta bir çok otorite flash teknolojisi bitti daha fazla geliştirilemez dese de adobe yayımladığı yeni sürümleri ile güncellemelerine devam diyor.

 Adobe Flash Player, PC nizde mutlaka olması gereken bir yazılım olduğu için listemize eklemekte hiç tereddüt emiyoruz. Çünkü hali hazırda adobe flash player e alternatif olarak shock wave, java yada silverlight  gibi yazılımlar olsa da halen en çok kullanılan program flash player dir. Daha istikrarlı çalışma ve birçok güvenlik araçları için düzenlemeler yapılarak daha stabil çalışma özelliği ve daha karmaşık sayfalarda daha stabil çalışma geliştirildi.

Bilgisayarınızda mutlaka olması gereken bir yazılım  olarak listemizdeki yerini almış bulunmakta android ile de eş zamanlı olarak güncellemeleri yayımlandığını da hatırlatmak isteriz. Ayrıca MAC sistemleri için adobe flash player eklentisi de aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

Önemli Not: Mobil cihazlar için Install Flash Player.apk dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Yeni Versiyondaki Değişiklikler:
Windows 8.1 ve Explorer 11 için Flash Player bazı hatalar sorunu çözüldü. Windows 8 için printer ile yazdırma esnasında oluşan 2. sayfadaki baskı sorunları giderildi. Kullanıcı tarayıcı üzerinden zoom ile yakınlaştırma ve uzaklaştırma , Tam Ekran Modu istediğinde Tam Ekran içeriği yanlış ölçekleme sorunu giderildi. Windows Firefox dosya iletişim tarayıcı penceresinin arkasında açılıyordu bu sorunda giderilmiş. WebVTT Başlıklar artık düzgün görüntülenir.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Adblock For Chrome
Google Chrome için kodlanmış bir reklam engelleme programı daha doğrusu Google Chrome Web..

Microsoft Silverlight
Silverlight, WPF işlevli görsel uygulamalar tekniğiyle video ve ses ile ilgili tüm uygulamaların..

Adobe Flash Player
Adobe Flash Player bir çok tarayıcıda flash ile yazılmış uygulamaları görüntülenmesini sağlayan..

Java RunTime Environment  Ekran Görüntüsü Java RunTime Environment
Java hem internette hemde lokal bilgisayarlarda kullanılan bir eklentidir ve bu eklenti olmadan..

Google Toolbar
İnternet Explorer de daha hızlı olarak google a ulaşabileceğiniz arama çubuğu ve yan eklentileri..

Greasemonkey
Mozilla Firefox Java Script ve CSS düzenleme eklentisi Greasemonkey ile istediğiniz bir sayfayı..