Caesium

Log in Sign Up
Language
tr
 
no screenshot

Caesium 1.7.0From: Matteo Paonessa (Freeware)Tamamen ücretsiz olan Caesium ile her türlü fotoğraflarınızın hem formatını değiştirebilir hem eklemeler yapabilir hemde boyut değişimlerini yapabilirsiniz.

Kullanışlı Resim Boyut Azaltıcı Program


Caesium, resimlerinizin boyutlarını değiştirebileceğiniz kullanışlı bir yazılım 

İnternetten program indirmek son yıllarda oldukça yaygın bir durum haline gelmiştir. İnternetten indirmenin en büyük avantajı ise programların büyük bir kısmının ücretsiz olmasıdır. Caesium programı da internette en çok indirilen programlardan birisidir. Program, fotoğraflarınızı düzenlemenize yardımcı olmaktadır. Programın şimdiye kadar çok sayıda farklı versiyonu çıktı. Tüm versiyonlarına web sitesinden ulaşabilirsiniz. Programın kendi web sitesinde features kısmında programla ilgili geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Caesium programının en önemli işlevi ise, fotoğraflarınızın sahip olduğu boyutu daha da azaltabilirsiniz. program yardımıyla fotoğraflarınız sıkıştırarak bilgisayarınızın belleğinde daha küçük bir alan kaplamasını sağlayabilirsiniz. Caesium’un JEPG, PNG ve BMP dosya tiplerini de küçültmektedir.

Program ile daha önce yapmış olduğunuz çalışmaları görebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak fotoğrafların kalitesi ile oynayarak onların daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. Kısacası bir fotoğrafın kapladığı alanı, fotoğrafın görüntü kalitesini düşürerek azaltabilirsiniz. Bu işlem sırasında belirttiğimiz gibi fotoğrafın görüntü kalitesinin azatlığına dikkat etmek gereklidir.

Caesium son sürüm indir işlemi yaparak programı kolayca kullanabilirsiniz. Programı kullanırken, ara yüzde hem orijinal fotoğraf hem de ayarlama yaptığınız fotoğrafı yan yana getirebilirsiniz. Böylece iki fotoğraf arasında oluşturduğunuz farkı bariz bir şekilde fark edebilirsiniz. Bununla beraber program yardımıyla iki fotoğraf için zoom yapabilirsiniz. Aynı anda isterseniz birkaç fotoğrafın düzenlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için fotoğraflarınızı yükleyip, hepsini daha önce varsayılan seçtiğiniz kaliteye ayarlayarak hepsinin boyutunu küçültebilirsiniz.

Available Translations:None

Read more...
Popular related
PhotoInstrument
Photoshop'un temel ve can alıcı özelliklerinin bir araya toplandığı çok fazla karmaşık..

JetPhoto Studio
JetPhoto Studio ile fotoğraflarınızı istediğiniz formatta düzenleyebilir üzerinde oynayabilir..

Paint.NET
Paint.NET hem basit hemde kapsamlı bir resim düzenleme programıdır.

IrfanView
Tüm dünyada 100 milyonun üzerinde indirilme oranı ile en çok kullanılan ve en eski dijital..

PhotoShine
Dijital fotoğraflarınız farklı çerçeveler ekleyerek fotoğraflarınıza daha fazla hareket..

FastStone Image Viewer
Oldukça kullanışlı ve görüntüleme işlevselliği anlamında farklı araçlara sahip olan FastStone..