LibreOffice

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

LibreOffice 5.2.2Üretici: The Document Foundation (Ücretsiz)


LibreOffice 5.2.2 Ekran Görüntüsü

Ücretsiz office programları arasında açık kaynaklı ve sürekli güncellenen bir yazılımdır. Microsoft Office ye alternatif olarak kullanabileceğiniz bir ofis yazılımı.

Alternatif Ofis Programı


MS Office'e alternatif olan bu başarılı program ile farklı türlerde dosyalarla çalışabileceksiniz.

Ofis yazılımları denildiğinde akla ilk olarak Microsoft office gelmektedir. Ancak şöyle bir gerçek var ki Microsoft Office, oldukça pahalı bir yazılımdır. Eğer öğrenciyseniz veya ofis yazılımlarını nadiren kullanan biriyseniz, MS Office yerine, alternatif yazılımlara yönelmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

Piyasada MS Office alternatifi birçok program bulunmaktadır. Bu programlardan kimisi birer fiyaskoyken, kimisi de MS Office ile yarışır kalitededir. LibreOffice, piyasadaki en kaliteli MS Office alternatifleri arasındadır. İçerisinde tıpkı MS Office gibi birçok farklı işe yarayacak ek program ile gelen LibreOffice ile başka bir ofis yazılımına ihtiyacınız kalmayacak.

Writer isimli kelime işlemcisinde, gelişmiş tüm kelime işlemcilerinde bulunan özelliklere yer verilmiştir. İçerisinde bulunan hazır şablonlar sayesinde Writer'da yapacağınız işlemleri hızlandırabilir, yazım hatalarınız için sürekli yazdığınız kelimeleri silmenize gerek kalmadan, hızlı bir şekilde işinizi bitirebilirsiniz.

Calc ise daha çok analiz ile alakalı işleriniz için kullanacağınız bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde analiz etmeniz gereken öğeleri en ince detayına kadar araştırabileceksiniz.

Draw ise şemalar, grafikler çizmenizi kolaylaştıracak bir yazılımdır. Sunumlarınıza üç boyutlu efektler ekleyerek zenginleştirebileceksiniz.

Math ise adından da anlaşılacağı gibi matematik ile ilgili kişilerin işin çok yarayacaktır.

LibreOffice, Türkçe dil desteğine sahip olması, tüm Windows sürümlerinde sorunsuz çalışması gibi nitelikleri ile bilgisayarınızda bulunması gereken bir ofis yazılımı olarak kesinlikle tavsiye edebiliriz. Rakiplerine nazaran Türkçe dil desteği olması artı bir avantaj üstelik hemen hemen tüm Windows sürümleri ilede çalışma kapasitesi ile de kullanım alanını oldukça genişletiyor. Genel hatları ile oldukça başarılı olan Libre office kesinlikle denemeniz gereken ücretsiz office programları arasında diyor ve listemizdeki yerini alıyor.
Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Hotel Management System
Hotel Management System bir otel yönetim programıdır.

Batch PPTX to PPT Converter
Office 207 den sonra PPTX dosya uzantısı ortaya çıkmıştır officenin eski sürümleri ile bu..

Apache OpenOffice
Açık kaynaklı alternatif bir office benzeri program olan Apache Open Office i kullanabilirsiniz.

PhraseExpress
Kullanışlı ve ücretsiz bir metin editör programı olarak Phareseexpress metin yazma işlerinizi..

OfficeFIX
Her türlü office belgesini kurtarma özelliğine sahip olan program en çok kullanılan office..

Bytescout XLS Viewer
Bytescout XLS Viewer, işte size tamamen ücretsiz bir excel dosyası görüntüleme programı.