QTranslate

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 
Ekran görüntüsü yok

QTranslate 5.5.3Üretici: QuestSoft (Ücretsiz)


QTranslate 5.5.3 Ekran Görüntüsü

50 nin üzerinde lisanı destekleyen ve çevirebilen güncel bir metin çevirme programı.

Güncel Metin Çevirme Programı


QTranslate ile bilgisayarda veya internette kendi ana dilimizden farklı bir doküman ile karşılaştığımızda içeriğin ne olduğunu anında öğrenebiliriz.

İş te bu noktada QTranslate ile bu sorunları çözebiliriz. internette veya bilgisayarınızda bulunan yabancı dilde dokümanların tamamını ücretsiz olarak istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Programda Türkçe dil desteğinin olması ülkemizde internetten iş yapanlar için önemli bir avanta sağlayabileceğini düşünüyoruz. program oldukça güçlü ve kullanışlı bir yapıya sahiptir.

İstediğiniz dildeki yazıları başka bir dile rahatlıkla çevirebilirsiniz. Kurulum ise oldukça basittir. Kurulumu birkaç tıklama ile kısa bir süre içinde tamamladıktan sonra çeviriye başlayabilirsiniz.

Programın adının QTranslate olması Q harfini kullanabilmeniz anlamına geliyor. Yani programı kullanırken Ctrl+ Q tuşuna basmanız halinde program yeni bir sayfa açar. Bu sayfada henüz tamamlamadığınız yazının bir kısmı için çevirisi bulunmaktadır. Bazı durumlarda çevirinin nasıl okunduğunu da öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için Ctrl+ E tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu iki tuşa bastığınızda çeviri otomatik olarak sesli bir şekilde okuma işlemi yapacaktır.

QTranslate çeviri programı, Google Translate, Babylon, SDL, Yandex, Microsoft Translator, Promt gibi web sitelerindeki yazıları isteğe bağlı olarak otomatik olarak çevirebilir. Ayrıca alternatif çevirilerle kendi çevirisini karşılaştırarak size en doğru ve en güvenilir çeviriyi ulaştırmaya çalışır. Programdan memnun kalmazsanız bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Bunun için programın içinde bulunan uninstall dosyasını açmanız gerekiyor. Sonrasında kolay bir şekilde programı bilgisayardan kaldırmış oluyorsunuz.

Ancak yaptığımız denemeler sonrası programın çeviri yeteneği oldukça fazla diyebiliriz % 80 oranında doğru çeviri yapabiliyor diyebiliriz en azından çok çok komplike olmayan metinlerde bu başarılı oranı aldığımızı söylemeliyiz. Basit arayüzü ile kullanımı oldukça kolay Türkçe dil desteği de olan program 59 lisanda sesli yada metin olarak çeviri yapabiliyor. Denemeye değer olarak görüyor ve tavsiye ediyoruz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Polyglot 3000
Bir yazının hangi dilde yazıldığını otomatik olarak algılayabilen bir lisan tanıma programı 470..

Babylon
İşte size müthiş bir sözlük ve metin çeviri programı Babylon.

WordWeb
WordWeb İngilizceden İngilizceye kelime çeviren bir programdır.

Easy Translator
Tam 91 ayrı lisanda metin çevirme programıdır.

Business Translator
53 farklı lisan ve 12 farklı sözlüğe bağlanarak en doğru sonuçları veren profesyonel bir sözlük..

Magic Translator
50 den fazla lisanda metin çevirme yapabilen güncel bir metin çevirme programı.