Start Menu 8

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Start Menu 8 3.1.0.3Üretici: IObit (Ücretsiz)Windows 8 başlat menüsü eksikliğini bu yazılımla windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerine ekleyebilirsiniz.

Windows 8 Başlat Menüsü Yokluğuna Son


Start Menu 8 ile windows 8 başlat menüsü sorununa son verebilirsiniz. Windows 8 piyasaya sürüldü sürümleri herkesin dilinde olan bir durum başlat menüsü butonu yok.

MicroSoft yaklaşık 20 yıldır kullandığı başlat menüsünü köklü bir değişiklik yaparak Windows 8 ile beraber durum çubuğundan başlat menüsünün butonunu kaldırdır. Bu durum o kadar büyük tepki aldı ki bir sonraki sürüm olan Windows 8.1 de bu menüyü tekrar geri koyarak sorunu çözmüş gibi görünüyor.

Aslına bakarsanız bu bilinçli yapılmış olan hareket MS nin yöneticilerinin dahi tahmin edemeyeceği derecede tepki aldı . Aslına bakarsanız başlat menüsü windows tabletlerde olmaması mantıklı bir hareket olabilir diyebiliriz.

Ancak 20 yıldır kullanılan ve dünyadaki bütün kullanıcıların zihnine adeta kazınmış olan bir aracın 8. sürümde kaldırılmış olması doğal olarak tüm kullanıcılarda sıkıntı yarattı ve MS baskılara daha fazla dayanamayarak 8.1 sürümünde bu menüyü geri getirdi. Tabletler için güzel bir seçim olmasına rağmen laptop ve masaüstü bilgisayarlardan kaldırmak hiç de akıllıca bir davranış olmadığı geç de olsa anlaşıldı.

İşte bu durumu fark eden IObitStart Menu 8'i yaratarak Windows 8 kullanıcılarını bu dertten kurtardı diyebiliriz. Bu eklenti ile birlikte Windows 8 işletim sisteminiz tamamı ile önceki windows sürümlerinde olduğu gibi başlat menüsünü aktif ederek kullanım kolaylığı getirmeyi başardı . Bu yazılım aslında bir bakıma MS nin de sorununu çözdü desek yanlış bir söylem olmaz diye düşünüyoruz.

Programın kullanımı çok basit kuruyorsunuz ve bildiğiniz başlat menüsü çıkıyor programın 2 arayüzü var birincisi windows 7 görünümünde klasik başlat menüsü diğeri ise windows 8 görünümünde program tüm özellikleri yanında kapama ve yeniden başlama gibi klasik windows butonlarına da sahip ayrıca programın tamamen Türkçe olması rakiplerini bizim için bir adım geride tutmuş anlamına geliyor.

Eğer sizinde windows 8 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız var ise Start Menu 8 i indirerek bu sorundan köklü bir şekilde kurtulmanızı sağlayabilirsiniz. Windows 8 kullanıcılarına şiddetle tavsiye edilir.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
XWidget Software Studio
Masaüstünüzü renklendirebileceğiniz çeşitli widgetler ile hızlı tuşlar ve farklı kısayollar..

Free Fire Screensaver
Ateşli bir masaüstü istermisiniz o zaman bu program tam size göre ekranınız sürekli ateş..

DesktopOK
Masa üstünüzü daha düzenli yada istediğiniz tarzda yerleşimini yapmak isterseniz DesktopOK tam..

WindowBlinds
Windows işletim sistemlerinin klasik görüntülerinden sıkılanlar için işte size mükemmel bir..

M8 Free Clipboard
M8 Free Clipboard programı ile kopyalamak istediğiniz bilgileri, içerikleri v.

StartW8
Windows 8 ve 8.1 için başlat butonu.