Ares Galaxy

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Ares Galaxy 2.4.0Üretici: Ares P2P Dev (Ücretsiz)Milyonlarca kullanıcısı ile binlerce mp3, dosya ve video paylaşımı yapabilirsiniz.

Yeni Nesil P2P Dosya Paylaşım Programı


Ares Galaxy, milyonlarca online kullanıcısı olan internet dünyasında en çok kullanılan Peer 2 Peer dosya paylaşım programları arasında ilk 5 de olan bir programdır. 2000 li yılların ortalarından bu yana kullanılan Ares Galaxy ücretsiz olması yanı sıra kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. En güzel özellikleri ise programın Türkçe dil desteğine sahip olması diyebiliriz. Birkaç rakibi dışında çoğu benzer programda bu özelliğin olmaması programı biz Türk kullanıcıların en çok tercih ettikleri programlar arasında olmasını sağlamıştır.
Hazır konusu açılmışken buradan program yazılımcılarına bir çağrıda bulunmak istiyoruz.

Her ne kadar birçok büyük firma bunu fark etmiş olsa da küçük ve orta ölçekli firmaların Türkçe dil desteğine önem vermeleri gerektiğini düşünüyoruz. İnterneti ve bilgisayarı biz Türklerden çok seven ve bu kadar çabuk ayak uyduran başka bir millet olduğunu sanmıyoruz.

Asıl konumuza döner isek ares ile her türlü Müzik, Dosya, Video, Resim, Program gibi her türlü dijital dosyayı paylaşıma açık oan kullanıcılardan alabiliriz.
Sistemin çalışma mantığı şu şekilde belirlediğiniz bir klasöre erişim izni veriyorsunuz ve bu d9sya içerisindeki tüm dosyalara diğer kullanıcılar ARES üzerinden ulaşabiliyor ve kendi bilgisayarlarına indirebiliyorlar. Sistem oldukça hızlı bir şekilde dosya indirme işlemini gerçekleştiriyor. Peki bu hız nasıl sağlanıyor birazda ondan bahsetmek istiyoruz.
Ares sistemine bağlı olan tüm kullanıcıları tarıyor ve indirmek istediğiniz içeriğin bulunduğu diğer kullanıcıların paylaşıma açılmış Klasöründe indirmek istediğiniz içerik var ise buradan indirmeye başlıyor örneğin aradığınız içerik 20 farklı kullanıcıda mevcut . Sistem bu 20 kullanıcıdan verileri bölerek hepsinden ayrı olark verileri çekiyor ve sizin bilgisayarınızda birleştiriyor. 2 farklı kaynaktan veri çektiği için indirme hızınız da 20 kat artıyor , bu sistemin bir başka özelliği ise indirme esnasında yeni kullanıcılar aramaya devam ediyor ve eğer yeni kaynak bulabildiyse bu kaynağı da sizin indirme hattınıza ekliyor .
Ancak aradığınız içerik 5 kullanıcıda var ise indirme hızınız biraz daha düşük oluyor sistemin genel mantığı bu şekilde çalışıyor.

Programın kategorize özelliği ister otomatik olarak isterseniz kullanıcıya özel olarak düzenlenebiliyor bu özellik sayesinde sistem daha sağlıklı bilgiler edinebiliyor. Tabii bu özellik sayesinde sisteminiz de daha sağlıklı ve hızlı çalışabiliyor . Programın son sürümü ile gelen bitTorrent protokol desteği sayesinde torrent dosyaların da erişim imkanı sunması programın kullanılma aralığını biraz daha geliştirmiş. Ayrıca Shutcast eklentisi sayesinde dünya çapında bir çok internet radyo istasyona bağlanarak internet üzerinde radyo da dinleme imkanı sunuyor.

Program ın özellikleri saymakla bitmiyor desek yeridir, Ares aynı zamanda bir medya oynatıcı programıdır en popüler ses ve video dosyalarını oynatabiliyor olması indirdiğiniz dosyalar üzerinde ön izleme yapmanızı saplıyor ve doğru dosyayı indirip indirmediğinizi de kontrol etmenizi sağlıyor. Ve son olarak programın sunduğu en güzel özelliklerden bir başkası olan online sohbet odaları. Bu özellik sayesinde müzik zevkinizin size gösterdiği yol ile dünya üzerinde bir çok kullanıcı ile direkt olarak iletişime geçerek yeni arkadaşlıklar kurma imkanını da beraberinde getirmiş oluyor. Milyonlarca kişinin bulunduğu bu ortamda hem farklı arkadaşlıklar hem de yeni kişilerin tavsiyeleri ile müzik zevkinizi yada video zevkinizin çeşitlenmesini sağlama olanağı bulabiliyor olacaksınız.

Yeni nesil bu P2P dosya paylaşım sistemi ile hem yeni arkadaşlıklar kuracaksınız hem de arşivinizi daha da geliştirmiş olacaksınız. Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz güncel ve çok stabil çalışan bir program olarak listemizdeki yerini alıyor.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Yandex Disk
Yandex Disk, Drop Box benzeri bir programdır .

uTorrent
Ücretsiz bir torrent istemcisi olan uTorrent 30 milyonun üzerinde indirilme oranı ile oldukça..

JDownloader
JDownloaderaçık, kaynaklı bir dosya indirme programıdır java ile yazılmıştır ve tamamen..

Vuze
BitTorrent Protokollerini kullanarak aradığınız her türlü dosyayı bulabileceğiniz halen..

Torrent Monster
Dosya paylaşım programları arasında yerini yavaş yavaş almaya başlayan Torrent Monster sayesinde..

SugarSync Manager
SugarSync Manager sayesinde artık istediğiniz yerden 5 GB lik veri depolama alanınız internette..