IObit Uninstaller

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

IObit Uninstaller 6.3.0.18Üretici: IObit (Ücretsiz)


IObit Uninstaller 6.3.0.18 Ekran Görüntüsü

IObit Uninstaller ile sildiğiniz bütün programlar tam anlamı ile sisteminizden kaldırılır ve sisteminizde gereksiz yere dosya barındırmış olmaz hemde sisteminizin performansı etkilenmez.

Bilgisayar Bakım Programı


IObit Uninstaller, birçok farklı aracı ile bilgisayarınızın bakımını ve dolayısı ile performanısını olumlu yönde arttırabilecek güncel bir bilgisayar bakım programıdır. Her windows kullanıcısının başlıca sorunlarından olan zaman içerisinde kullanılan bilgisayarın performansının düşmesidir. Peki bilgisayarlarımız neden zamanla performansa kaybına uğrar? kısaca bundan bahsedelim.

Bu sorunun birkaç başlıca nedeni vardır.

En çok bilinen nedenlerden biri internet üzerinden bulaşan zararlı yazılımlardır. Bir diğer neden ise bilgisayarlarımıza bulaşan virüsler . Bir başka neden ise ki bu sorunu bir çok kullanıcı farketmeyebilir zaman içerisinde bilgisayarınıza yüklediğiniz ve daha sonra sildiğiniz programlardan bırakmış olduğu gereksiz kayıtlar ve artık dosyalardır.

İlk iki neden için birçok program tasarlanmış ve piyasaya oldukça hakim olmuş programlar vardır örnek vermek gerekir ise bunların en bilinenleri Eset Nod 32 , Avast AntiVürüs yada AVG AntiVisür gibi virüs koruma programlarıdır diyebiliriz. Ancak üçüncü ve en az bilinen performans kayıp nedenlerinden biri olan; sisteminize zaman içerisinde bir çok programın kurulup kaldırılmasından kaynaklanan gereksiz  kayıt defteri ve artık program kalıntılarından kaynaklı performans kayıplarıdır.İşte bu probleminizi ortadan kaldırabilecek kendini kanıtlamışi ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmış mükemmel bir program olan IObit Uninstaller ile tanışın.

Programın genel özellikleri:

- Windowsun Ekle/Kaldır bölümünün kaldıramadığı programları kaldırabilme.

- İnternet tarayıcınıza bulaşan zararlı yazılımları kaldırabilme.

- Kayıt Defteri Düzenleyebilme.

- Sistem geri yükleme noktası oluşturabilme.

- Windows güncelleme silebilme.

Gibi güncel ve kolay kullanımlı akıllı ara yüze sahip bir program.

IObit Uninstaller ile sildiğiniz bütün programlar tam anlamı ile sisteminizden kaldırılır ve sisteminizde gereksiz yere dosya barındırmış olmaz hemde sisteminizin performansı etkilenmez. Programın otomatik kayıt defteri düzenleme özelliği sayesinde sildiğiniz programların açmış olduğu kayıt defteri anahtarları da kayıt defteri yani registry bölümünden silerek sistem performansına artı yönde etki eder. Buraya dikkat eğer sildiğiniz kayıd defteri dosyası sisteminizin çalışmamasına neden olduysa hiç sorun değil programın otomatik kurtarma özelliği sayesinde kayıt defterinizi eski haline alabilirsiniz.

Ayrıca programın bir diğer özelliği ise Windows Update yani güncellemelerini de sisteminizden kaldırabiliyor olmasıdır. Her ne kadar Windows güncellemeleri işletim sistemlerinin daha hızlı daha stabil ve daha güvenli çalışması için geliştirilmiş olan paketler olsada bazı bilgisayarların özellikle donanımsal anlamda olumsuz yönde etkileyebildiklerinden dolayı sistemden kaldırmak isteyebilirsiniz. Ancak klasik windows özellikleri ile bunları yapamazssıznı yapsanız bile birtakım sıkıntılarla mutlaka karşılaşabilirsiniz. 

Bu yüzden bu iş için özel olarak tasarlanmış bir program kullanmak, yani IObit Uninstaller gibi programlar sisteminizin eski haline  gelmesini sağlar ve performasınızın yeniden artmasına imkan verebilir. Aynı zamanda programın Web tarayıcılar üzerine bulaşan zararlı yazılımları temizleyebildiğini de tekrar hatırlatalım. Bilgisayar performansı benim için önemli diyorsanız sizde IObit Uninstaller i deneyebilirsiniz. Üstelik programın Türkçe Dil desteği olması programın biz türk kullanıcıları için artı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
RamDisk Plus
RamDisk Plus sabit disk üzerinde Sanal bir Ram oluşturma programıdır.

ARO 2015
Aro 2015 oldukça başarılı bir performans ve genel bakım programıdır.

Advanced SystemCare Free
Windows için sistem bakım aracı, 250 milyon üzerinde kullanıcısı ile dünya genelinde en çok..

CCleaner
Sürekli güncellenen bir sistem bakım ve optimizasyon aracı olan CCleaner ile işletim sisteminizi..

Windows 7 Manager
Windows 7 için özel olarak üretilmiş olan bu bakım aracı ile işletim sisteminizin bakımlarını..

TuneUp Utilities 2014
AVG PC TuneUp , hızlı bir işletim sistemi kimin hayali değildir ki insan hep Windows işletim..