Virtual CD

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Virtual CD 10.7.0.0Üretici: H+H Software (Ücretsiz)


Virtual CD 10.7.0.0 Ekran Görüntüsü

Bilgisayarınızda 23 adede kadar sanal CD yada DVD yükleyerek iso ve imaj dosyalarınızı rahatlıkla açıp içeriklerini kullanabileceğiniz bir yazılımdır.

Bilinen En eski Sanal CD Sürücü Programlarından Biri


Virtual CD, bilinen en eski sanal sürücü programlarından biridir. Önceki versiyonları windows 98 den bu yana kullanıldığını hatta birçok benzerleri daha piyasada yok iken bilgisayar kullanıcılarına bu hizmeti vermekteydi. Peki Virtual CD  nedir ve ne amaçla kullanılır ? Konu hakkında bilgisi olmayanlar için kısa bir açıklama yapalım.

Normal şartlarda özellikle LapTop larda tek optik okuyucu, bazı modellerde hiç bulunmayabiliyor. Optik sürücüler masaüstü bilgisayarlarda birden fazla kullanılabiliyor olsa da bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olarak kullanılabilir. Sorumuza tekrar geri dönmemiz gerekir ise Virtual CD yani sanal CD sürücünün bilgisayarımızda olması size ne gibi avantajlar sağlayacak bundan bahsetmek istiyorum .

- Bilgisayarınıza 23 adet DVD yada CD sanal sürücü ekleyebilirsiniz.
23 adet sanal sürücüyü aynı anda kullanabilirsiniz ha bu kadar sürücü aynı anda kullanmanız gerekebilir mi muhtemelen hayır anca yinede özellik olarak çok başarılı rakiplerinin nerede ise 3 katı daha fazla sürücü desteği vermesi en önemli özelliklerinden biri.
- CD veya DVD lerinizi ISO,BIN gibi imaj dosyaları olarak saklayabilirsiniz ve sadece 2 tıklama ile çalıştırabilirsiniz.
Windows 7 desteği olması oldukça önemli.
HD-DVD ve Blu-ray desteği sayesinde satın aldığınız DVD veya Blu-ray filmlerinizi bilgisayarınızda saklayabilecek ve yine tek tık ile çalıştırabileceksiniz.
- CD veya DVD üzerinden çalışan oyun yada programları optik sürücü olmadan birden fazlasını aynı anda kullanabileceksiniz.
Basit ve 10 sürümü ile tamamen yenilenmiş arayüzü ile kullanımı kolay bir aygıt olarak kullanabileceksiniz.
- Ses Modu desteği sunması.
Data Safe veri güvenliği modu ile daha güvenli kayıt imkanı.

Gibi özellikleri ile kullanımı kolay bir sanal sürücü programı olarak hizmetinizde çok eski olmasına rağmen programın türkçe versiyonu olmaması dezavantajı olarak görünse de programın kullanım kolaylığı sayesinde bu eksiği dikkatinizi çekmeyecek desek yanılmış sayılmayız.

Windows XP ve sonrası işletim sistemlerine tam destek vermesi programın kullanım alanını arttırarak milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarıyor. Diyor ve denemenizde fayda var diyoruz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Bios Agent Plus
BIOS yani bir bilgisayarın temel olarak giriş çıkış işlevlerini süren bir yazılımdır.

Google Maps with GPS Tracker
Google hartalarını kullanarak GPS üzerinden yer belirleme programı.

Product Key Explorer
Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların ürün anahtarlarını tarayıp listeleyerek daha sonra..

VMware Workstation
Bir bilgisayarın tam anlamı ile çalışabilmesi için bir işletim sistemleri ne ihtiyaç duyar.

d3dx9_43.dll
d3dx9_43.

Kingo Android Root
Android cihazlarınıza root atmak her ne kadar tavsiye edilmeyen bir durum olsada yinede denemek..