VirtualBox

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

VirtualBox 5.1.8Üretici: Oracle (Ücretsiz)Sanal bilgisayar programları arasında en iyilerinden biri olan VirtualBox ile bir PC de 1 den fazla farklı işletim sistemi çalıştırabilirsiniz.

Kullanışlı bir Sanal Bilgisayar Programı


VirtualBox, yazılım devi Oracle nin tasarladığı bir sanal bilgisayar programıdır.

Bildiğiniz gibi bilgisayarların çalışma mantığında işletim sistemleri önemli bir yer alır hatta hayati bir önemi vardı işletim sistemi olmayan bir bilgisayar tamamı ile bir elektronik yığınından başka bir işe yaramaz . Peki bir bilgisayarda aynı anda kaç çeşit işletim sistemi olabilir bir mi diyorsunuz ?  

Eğer cevabınız bir ise yanılıyorsunuz cevap ne bir nede 5 istediğiniz kadar desek inanırmısınız ? Her ne kadar istediğiniz kadar desek de bu sayı bilgisayarların kapasiteleri ile sınırlıdır, peki bunu nasıl yapabiliriz ? VirtualBox ile bilgisayarınızda birden çok hem Windows, Macintosh, OpenSolaris hemde Linux tabanlı işletim sistemlerini aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Biraz ayrıntı vermek gerekir ise örneğin bilgisayarınızda hali hazırda Windows 7 işletim sistemi var VirtualBox programını bilgisayarımıza kurduktan sonra sanal makine yarat kısmından makinemizin özelliklerini belirterek sanal bir bilgisayar oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz bu sanal makineye istediğiniz her hangi bir işletim sistemini normal bir şekilde kurulumunu yapıyorsunuz ve birde bakmışsınız normal çalışan bir işletim sistemi içerisinde başka bir Windows penceresi içerisinde başka bir işletim sistemi çalışmaya başlamış.

Kurduğunuz bu işletim sistemi üzerinden internete çıkış yapabilir kendi bilgisayarınız ile yerel bir  ağ kurabilirsiniz veya bu işletim sistemi üzerinden istediğiniz programları kurarak denemeler yapabilir programı beğenmez iseniz bilgisayarınıza kurulumu yapmadan başka alternatifler üzerinde çalışabilirsiniz. Böylelikle hem orjinal windowsunuzu boş yere şişirmemiş oluyorsunuz hemde virüs yada casus programlara ihtiyaç duymadan güvenli bir ortamda çalışmalarınızı yapabiliyor olmuş oluyorsunuz. VirtualBox son sürüm indir ve kur işlemi ardından çalışabilir hale geliyor.

Eğer bilgisayarınızın kapasitesi yeterli ise birden çok bu şekilde  sanal makine kurabilir ve kendi bilgisayarınız üzerinde Network çalışmaları yapabilirsiniz. Program çok başarılı, hızlı ve stabil bir şekilde çalışıyor üstelik kolay arayüzü ile kullanımı da çok basit.   Teknik anlamda bilgisayar işleri ile uğraşanlar için denemeye değer bir yazılım .

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Bios Agent Plus
BIOS yani bir bilgisayarın temel olarak giriş çıkış işlevlerini süren bir yazılımdır.

Google Maps with GPS Tracker
Google hartalarını kullanarak GPS üzerinden yer belirleme programı.

Product Key Explorer
Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların ürün anahtarlarını tarayıp listeleyerek daha sonra..

VMware Workstation
Bir bilgisayarın tam anlamı ile çalışabilmesi için bir işletim sistemleri ne ihtiyaç duyar.

d3dx9_43.dll
d3dx9_43.

Kingo Android Root
Android cihazlarınıza root atmak her ne kadar tavsiye edilmeyen bir durum olsada yinede denemek..