Mozilla Firefox

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

Mozilla Firefox 56.0Üretici: Mozilla (Ücretsiz)Kendini sürekli yenileyen ve güncel gelişmelere ayak uyduran dünya çapında 10554 aktif gönüllüsü olan ve 87 farklı dile destek veren bir internet tarayıcısıdır. Ayrıca binlerce kullanışlı trayıcı eklentisine sahiptir.

Mozilla Firefox İnternet Tarayıcısı


Mozilla Firefox İnternet Explorer, Google Chrome, Opera gibi bir internet tarayıcısıdır.

Mozilla Firefox u diğerlerinden ayıran en büyük özelliği son sürümünde IonMonkey üzerinden daha hızlı java script performansı sağlamış ve yeni HTML düzenleyicisi sayesinde daha kaliteli görsel veriler oluşturmayı başarmış ayrıca HTTP Proxy Transactions problemleri de son sürümünde düzeltilmiş gibi görünüyor.

Ayrıca Mozilla Firefox un bir diğer özelliğinden bahsetmek istiyoruz add ons  (yandaki link den kolaylıkla ulaşabilirsiniz ) plugin leri ile  internette yapmak istediğiniz birçok uygulamayı  browserinize ekleyebilirsiniz . Örnek vermek gerekir ise Google Buton uygulaması ile google translate, mailbox, settings gibi uygulamalrını, Youtube Video ve Audio download özelliği ile youtube den istediğiniz video yada ses dosyasını belirtilen formatlarda ve çözünürlüklerde kaydetme imkanı veriyor.

RememberPass: kullandığınız şifrelerinizi mobil aygıtınızdan  yada PC nizde otomatik olarak hatırlayan bir başka güzel özellik .   Fakat  toplamda Google Chrome üzerinde bir değere sahip olsada son indirme verilerine baktığımızda Google Chrome daha üst sıralarda olduğunu görmekteyiz.

Ama yinede Mozilla Firefox  internet explorer , Chrome  veya Opera ya halen alternatif olabilecek kalitede bir tarayıcı program olduğunu belirtmeden geçmeyeceğiz.   Mozilla Firefox bu özellikleri sayesinde kullanılmaya değer bir tarayıcı olmaya devam ediyor.

Tüm bu özellikleri ve web tarayıcı piyasasının ilklerinden olan ve sektöre getirdiği değişik bakış açısı ile oldukça geniş kitlelere kavuşan firefox tarayıcısı windows 2000 sonrası yayımlanmış olan tüm işletim sistemlerinde tam destek vermektedir.   Ayrıca ios ve linux sürümleri de mevcut olup internet kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

Yeni Versiyondaki Değişiklikler:
Bazı Windows yapılandırmalarında ağ erişim sorunları giderilmiş.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Google Chrome
Son yıllarda gelişimini hızlandıran ve yapısına bir çok yeni özellik ve güvenlik uyumlulukları..

Yandex Browser
Chromium tabanlı bir web tarayıcısıdır.

Tor Browser Bundle
Alternatif bir Web browser yani web tarayıcısı eklentisi ve tarayıcısı .

Torch Browser
Farklı ve kullanımı gerçektende çok kolaylaştırılmış bir internet tarayıcısı (Browser).

Opera
Dünya çapında en çok kullanılan ilk 5 web browser dan biri, 2000 lerin başından buyana varlığını..

HTTrack Website Copier
İstediğiniz her hangi bir siteyi komple kopyalayıp yerel olarak bilgisayarınızda çalıştırabilecek..