SuperRam

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 

SuperRam 7.1.11.2016Üretici: PGWARE (Deneme Yazılımı)


SuperRam 7.1.11.2016 Ekran Görüntüsü

Bilgisayarınıza ekstra ram oluşturabilen bir yazılım. Diskinizdeki boş alanı kullanarak sanal ram oluşturma programı.

Otomatik RAM Optimize Programı


SüperRam programının ne olduğunu anlatmadan önce RAM donanımının bilgisayarınızda ne işe yaradığını anlatmak istiyoruz ki programı neden kullanmamız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

RAM bilgisayarların olmazsa olmaz dediğimiz parçalarından biridir ve bir bilgisayarın en temel şekli ile çalışması için gereken parçalardan biridir.

Bir bilgisayarın temel anlamda çalışması için gereken parçalar  güç kaynağı , ana kart ,CPU ,Ekran Kartı , RAM ve Floppy yada CDROM veya Türevleri (Son yıllarda USB Disk). 

Peki bu RAM nedir ve ne işe yarar ? ingilizcesi 'Random Acces Memorydilimiz de ki karşılığı ile 'Rastgele Erişimli Hafıza'  en çok bilinen adı RAM olan geçici hafıza deposudur. ROM tipi bellekler gibi bilgileri üzerlerin de depolayamazlar PC nizin elektiriği kesildiği anda RAM da ki tüm bilgilerde enerjinin kesildiği anda silinir. Bilgisayarlar RAM ı program kodları ve verilerini depolamak için kullanır , RAM donanımını diğer benzer teknolojilerden ayıran en büyük özelliği ise CPU nun RAM üzerindeki hafıza noktalarına nerede ise aynı hızda ulaşabiliyor olmasıdır.

Tüm bilgisayarlar en azından bu gün ki teknoloji ile , donanımlarında RAM bulundurmak zorundadırlar. Nedeni ise ; genellikle bilgisayarımızda kullandığımız tüm programlar yada işletim sistemi ve benzeri gibi yazılımların tümü diskinizde depolanır.

Aktif olarak çalışan hemen hemen tüm bilgiler CPU tarafından HDD den alınarak RAM donanımına işlenir, çünkü CPU tüm bu bilgileri RAM a çok daha hızlı yazar veya okur. Aslına bakarsanız HDD ile RAM içerilerinde  hemen hemen aynı bilgileri depolar , fakat CPU nun RAM a ulaşma hızı HDD ye ulaşma hızından çok çok daha fazla olduğu için CPU HDD den okuduğu bilgileri önce RAM a işler ve gerektiğinde nano saniyeler içinde RAM dan geri çağırır yada yeniden işler.

Tabii ki bu işlem HDD üzerinden de yapabilir fakat HDD üzerinden veri çağırmak veya yeniden yazmak RAM a göre çok daha uzun sürdüğü için bilgisayar çalışma mantığına göre ve bir bilgisayarın daha performanslı çalışabilmesi için RAM donanımına mutlaka ihtiyacı vardır ve bir bilgisayar ne kadar geniş RAM belleğe sahip olursa CPU da o kadar fazla bilgiyi daha hızlı erişebileceği RAM a atar ve sistem performansını en üst seviyede kullanma imkanı sunar.

Tüm bu bilgiler ışığında RAM ın bir bilgisayarda ne kadar önemli bir donanım oluğunu anlatmış olduğumuzu düşünüyoruz.

Dolayısı ile SuperRam daha sonra kurulum işlemi ardından  bilgisayarınızda ki RAM  kapasitesi kısıtlı olsa dahi program arka planda çalışarak sistem için gerekli olmayan programları bulur ve kapatır.Program Ram kullanımınızı optimize ederek   CPU nun daha fazla gerekli bilgiyi yazması için yer açar ve PC nizi daha performanslı çalışması için size destek olur. Bu destek için gereksiz programları otomatik kapatarak sistemde devamlı belli bir Ram ı boşta tutmaya çalışır. Yaptığımız testler sonucunda performans açısından rakiplerine göre çok daha başarılı olan SuperRam Kullanımı kolay ve basitleştirilmiş ara yüzü ile denemeye değer.

Bilgisayarınızın RAM sıkıntısı olduğunu düşünüyorsanız bu programı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Bios Agent Plus
BIOS yani bir bilgisayarın temel olarak giriş çıkış işlevlerini süren bir yazılımdır.

Google Maps with GPS Tracker
Google hartalarını kullanarak GPS üzerinden yer belirleme programı.

Product Key Explorer
Bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların ürün anahtarlarını tarayıp listeleyerek daha sonra..

VMware Workstation
Bir bilgisayarın tam anlamı ile çalışabilmesi için bir işletim sistemleri ne ihtiyaç duyar.

d3dx9_43.dll
d3dx9_43.

Kingo Android Root
Android cihazlarınıza root atmak her ne kadar tavsiye edilmeyen bir durum olsada yinede denemek..