Ashampoo 3D CAD Professional 6

Giriş veya Kayıt Ol
Language
en
 
Windows Grafik Uygulamaları 3D ve CAD Ashampoo 3D CAD Professional 6

Ashampoo 3D CAD Professional 6 6.0.0Üretici: http://www.ashampoo.com (Deneme Yazılımı)


Ashampoo 3D CAD Professional 6 6.0.0 Ekran Görüntüsü

Her türlü 3 Boyutlu ve 2 boyutlu çizimler yapabileceğiniz Ashampoo kalitesi ile üretilmiş bir 3D çizim programı.

CAD Programlarına Yeni Bir Soluk Getiren Yazılım


Ashampoo 3D CAD Professional 5, yazılım kalitesi ve kolay kullanımı ile bir çok CAD yazılımının yerine gözünü dikmiş gibi görünüyor. Program özellikle iç ve dış mekanlar için kullanılmaya yönelik tasarlanmış olsa da en güncel CAD programları gibi kullanabileceğiniz bir yazılım.

Kullanım kolaylığı yanında hazır imajları ile 2D ve 3D mekanlar çizebilirsiniz programın asıl amacı evler, odalar, dış mekanlar, iç mekanlar, mekan içerisi tasarım işleri, mutfak, banyo, oturma odası yada çocuk odaları tasarlamak için de kullanılabilir olması ayrı bir özelliği olarak söyleyebiliriz.

Ashampoo 3D CAD Professional 5 tam anlamı ile bir 2D ve 3D CAD programıdır. program ile yapacaklarınız sadece yeteneğiniz ve hayal gücünüzle sınırlı diyebiliriz. İçerisinde barındırdığı araçlar ile Binalar, Çatılar, Duvarlar, Balkonlar, Pencereler veya merdivenler tasarlayabilir bu tasarımlarınızı istediğiniz renkler ile boyayabilirsiniz. Tasarım anlamında yapamayacağınız imaj yok denecek kadar az diyebiliriz tüm bu tasarımlarınızı ister 2 boyutlu isterseniz 3 boyutlu olarak görebilir vede değişiklikler yapabilirsiniz.

Program oldukça ayrıntılı ek araçlara sahip tasarladığınız binalarda kullanacağınız malzemeye kadar belirleyebilme imkanı sunuyor. Örneğin tasarladığınız binanın çatısında kullanacağınız malzemenin yapısı görünümü gibi ayrıntıları bile belirleyebiliyorsunuz. Yada odaların yada çatı katında kullanacağınız pencerelerin genişliklerini renklerini yapılarını size özgün bir şekilde tasarlama imkanınız mevcut.

Ashampoo 3D CAD Professional 5 ile sadece iç mekanlar değil diş mekanları da tasarlama imkanınız var. Örneğin tasarladığınız bir villanın bahçesinde küçük tepeler havuzlar yapay göller patika yollar, taşa yollar gibi ayrıntıları dahi oluşturabilirsiniz, tüm bunlar Topografya tasarımcısı ile yapabilmenizi daha öncede söylediğimiz gibi sadece sizin hayal gücünüz ve yetenekleriniz ile sınırlı .

Programın yapı birimleri ile yapılarınız da kullanmayı tasarladığınız kapılar, profiller, pencereler veya inşaat birimlerini belirleyebilir. Kuş bakışı görüntülerde kullanabileceğiniz insanlar, otomobiller, bahçe malzemeleri gibi ayrıntılar. İç mekanlarda kullanacağınız mutfak donanımları, fayanslar, musluklar, zemin döşemeleri gibi noktaları da belirleyebilirsiniz. 

Genel hatları ile oldukça kullanışlı ve çeşitli hem kendi kütüphanesinden nesneleri hemde dış kaynaklardan kullanabileceğiniz objeler ile kullanılacak objeleri sınırsız hale getirebileceğiniz vede Ashampoo yazılım firmasının kaliteli yazılımlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmış çok başarılı bir program.

Kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olan programın malesef şimdilik Türkçe dil desteği yok ancak kullanılan iconlar o kadar yerinde tasarlanmış ki programı kullanmak için temel İngilizce yeterli ayrıca Windows XP ile Windows 8 dahil olmak üzere bu iki işletim sistemi arasındaki tüm işletim sistemleri ile tam uyumlu çalışabilmesi programın başarısına başarı katabilecek bir diğer özellik diyebiliriz.

Yaşayacağınız alanları kendiniz tasarlamak istiyorsanız veya bu alanda profesyonel bir çalışmada yapmak isterseniz Ashampoo 3D CAD Professional 5 denemenizde fayda var diyor ve denemeye değer bir program olarak tavsiye listemize ekliyoruz.

Çeviriye uygun:Hiç bir şey

Daha Fazlasını oku...
Alakalı Popüler
Brava Free DWG Viewer
Her türlü DWG uzantılı dosya türünü gösterebilen güncel ve kullanışlı bir 3D ve 2D çizim okuma..

DirectX
MicroSoft un yayınlamış olduğu en son sürüm grafik donanım test ve düzenleme aracıdır.

AutoCAD
Genel olarak programın güçlü modelleme motoru sayesinde en zor çizimleri kolaylıkla yapmanızı..

ProfiCAD
ProfiCAD bir elektronik kart çizim programı olarak tasarlanmıştır.

Blender
Birçok 3 boyutlu çizim programları arasında özellikle ücretsiz olması programı seçim sebebiniz..

CADopia Professional
CAD yazılımları mühendisler ve mimarlar tarafından kullanılan ve birçok çizimin yapıldığı..